مشاور دارویی مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین :

نبود اطلاعات منظم و دقیق از مشکلات عمده بازار دارو است

مشاور دارویی مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین در مراسم رونمایی از «گزارش تحلیلی بازار دارویی ایران» نبود اطلاعات منظم را از چالش های صنعت دارویی کشور عنوان کرد.
تامین 24/ نیکو آخوندی، مشاور دارویی مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین، در حاشیه رونمایی از «گزارش تحلیلی بازار دارویی ایران» در سومین نمایشگاه ایران فارما، درباره دلیل تدوین این گزارش گفت: نیاز به تحلیل آمار های موجود در بازار دارویی در حالی که روز به روز بازار دارویی پیچیده تر می شود، بیش از پیش حس می شود. از این رو، با ورود به  سومین نمایشگاه ایران فارما و معرفی مرکز راهکارهای سلامت برای صنعت گران و تولید گران دارویی فعالیت مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین را آغاز کردیم. 
 
وی در گفت و گو با تامین ٢٤ با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات عمده بازار دارویی نبود اطلاعات بازار به صورت منظم و دقیق است، افزود: نبود مدل های تجاری و کسب و کار جدید مانع دیگری بر سر راه تولیدگران این عرصه است. 
 
مشاور دارویی مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه أمین در معرفی گزارش تحلیلی بازار و صنعت دارویی ایران گفت: در این گزارش ابتدا مروری بر بیش از ١٠٠ گزارش موجود داخلی و خارجی انجام دادیم تا در نهایت توانستیم به یک قالب گزارش جامع و کامل برسیم. 
 
آخوندی اعلام کرد: در این گزارش، بازار داروی کشور در یک روند 8 ساله (از 88 تا 95) مورد تحلیل قرار گرفته است که روند های فروش ریالی، عددی، تعدیل شده، سهم بازار، پیش بینی ها و... مورد بحث قرار گرفته است. صورت های مالی شرکت های دارویی بورسی و تعدادی از شرکت هایی که صورت های مالی خود را اعلام می کنند نیز تحلیل شده اند که حدودا 50 درصد بازار دارو را شامل می شوند. 
 
وی افزود: در این گزارش سعی شده است که بازار و صنعت دارویی از نگاه خرد و کلان و همچنین از دیدگاه صنعت گر و سرمایه گذار مورد بررسی قرار بگیرد و در آن اقتصاد کلان و دارویی ایران و جهان مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین تلاش شده تا مزایای رقابتی ایران برای سرمایه گذاری مورد بحث قرار بگیرد.
 
وی منبع اصلی این گزارش را آمارنامه  دارویی عنوان کرد که در تحلیل محتوای آن از سیستمی نوین در طبقه بندی دارویی استفاده شده است .
 
آخوندی در بیان مزایای سیستم کد گذاری ATC اظهار کرد: این نوع از کدگذاری این امکان را  فراهم می آورد تا جزیی ترین اطلاعات بازار مورد تحلیل قرار گیرد . 
 
مشاور دارویی مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه أمین با بیان اینکه در سومین نمایشگاه ایران فارما خلاصه ای از گزارش کامل در اختیار عموم قرار گرفته است، گفت:  متقاضیان دریافت نسخه کامل گزارش تحلیلی بازار دارو می توانند به سایت health.aminib.com مراجعه کنند.
 
آخوندی ،فارغ التحصیل دکتراى  داروسازی و سلامت عمومی  از دانشگاه علوم پزشکی تهران و تدوین گر «گزارش تحلیلی بازار و صنعت داروی ایران» است . 

مرکز راهکارهای سلامت با حضور رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی در دومین روز از سومین نمایشگاه ایران فارما، ٢٢ شهریور ماه در محل غرفه شرکت تامین سرمایه أمین در مصلی تهران گشایش یافت.


ارسال نظر

captcha