بابایی صالح مطرح کرد

افزایش آمار اشتغال با تقویت مهارت‌آموزی در دوره سربازی

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس آموزش فنی و حرفه ای را راهکار اشتغال پایدار دانست و بر ضرورت کاهش خدمت سربازی برای افراد دارای تحصیلات فنی و حرفه ای تاکید کرد.

تامین 24 روح الله بابایی صالح درباره کسر خدمت سربازی برای افراد دارای تحصیلات فنی و حرفه ای تحقق این موضوع را ضروری خواند و گفت: با توجه به معضل بیکاری در کشور این راهکار می تواند تاثیر زیادی در بهبود اشتغال داشته باشد و انتظار می رود این پشنهاد نیروهای مسلح هر چه سریع تر تحقق و عملیاتی شود.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه مهارت آموزی و توانمندسازی افراد قبل از دوران سربازی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: با حرفه آموزی زمینه لازم برای اشتغال زایی سربازان فراهم و از سویی به واسطه داشتن مهارت زمان خدمت سربازی آنها کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه با ایجاد انگیزه در جوانان و ارائه مشوق هایی به آنها می توان آنها را از روی آوردن به سمت آسیب های اجتماعی برحذر کرد، گفت: مهارت آموزی می تواند تاثیر زیادی در رفع معضل بیکاری داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه از توانمندی سربازان می توان در سطوح مختلف نیروهای مسلح بهره برد، آموزش فنی و حرفه ای را راهکار اشتغال پایدار دانست و گفت: آموزش فنی و حرفه ای از ارکان مهم ورود افراد به بازار کار و دستیابی به مشاغل پایدار محسوب می شود که افراد با کسب مهارت ها می توانند به عنوان نیروهای کارآمد و خلاق نقش زیادی در پیشرفت و اعتلای کشور داشته باشند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، ادامه داد: نیروهای مسلح می تواند با توانمندسازی سربازان بهترین استفاده و بهره وری را از آنان داشته باشند البته پرداخت حق و حقوق سربازان با توجه به تخصص و مدارک آنها نیز باید مد نظر قرار گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: عمر سربازان در طول دو سال خدمت نباید به بطالت بگذرد و باید از توانمندی های آنان در دستگاه های مختلف بهره برد.


ارسال نظر

captcha