شرکت های تامین سرمایه ، توانمند در تعریف ابزارهای نوین مالی

مشاور برنامه ریزی و استراتژی شرکت تامین سرمایه امین، تاکید کرد: شرکت های تامین سرمایه مکمل فعالیت بانک ها هستند و به نوعی رویکرد فعالیتی آنها، بانکداری شرکتی است.

تامین 24 /مهران فتحی افزود: زمانی شرکتی نیازمند ٥ هزار میلیارد تومان است تامین سرمایه از طریق شناسایی دارایی های آن شرکت، ابزارهای نوین مالی از جمله انواع و اقسام اوراق را طراحی می کند که بتوان از آن طریق اعتبار مورد نیاز را تامین کرد .

 وی که در کارگاه غرفه شرکت تامین سرمایه امین در سومین نمایشگاه ایران فارما صحبت می کرد، در مرور انواع بانکداری گفت: بانکداری خرد که بر مشتریان خاص متمرکز است و با ارائه خدمات خاص، به دنبال جمع آوری پول خرد است و در ایران بانک های پاسارگاد و پارسیان از این دسته هستند.

به گزارش تامین ٢٤، فتحی نوع دوم را بانکداری اختصاصی خواند و گفت: مخاطبان این بانک ها، مشتریان ثروتمند و کسانی که ریسک بالاتری در نظام بانکی می پذیرند، هستند و در این نوع بانکداری اموری مانند سبدگردانی انجام می شود.

وی ادامه داد: نوع سوم، بانکداری شرکتی است که هدف این نوع بانکداری، ارائه سرویس های خاص برای شرکت های بزرگ است که در این نوع نیاز مراجعه شرکت های بزرگ به بانک ها نیست و شرکت های تامین سرمایه این مهم را انجام می دهند.

فتحی تصریح کرد: شرکت تامین سرمایه امین به دلیل قدرتمندی سهامداران هفت گانه خود، پتانسیل بالایی در ارائه خدمات مشاوره ای مالی، تملک و ادغام و تامین سرمایه برای سرمایه گذاری های داخل و خارج را دارد و نمایشگاه ایران فارما فرصتی برای معرفی و شناساندن خدمات این شرکت به صنعت دارویی فراهم آورده است.

---

ارسال نظر

captcha