سندیکاهای کارگری فرانسه علیه مکرون

رئیس جمهوری تازه فرانسه قصد دارد بازار و قوانین کار را اصلاح کند، اما با واکنش سندیکاهای کارگری روبرو شده است، اتحادیه‌های قدرتمند قبل از هر چیز شبکه ارتباطات و ترابری را هدف گرفته‌اند.

تامین 24 /سندیکاهای کارگری فرانسه اعضای خود را به پایداری در برابر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه فرا خوانده‌اند. روز سه‌شنبه (۱۲ سپتامبر) ده‌ها اقدام اعتراضی برپا شد که موانعی برای شبکه راه آهن و خطوط هوایی به دنبال داشت.

تنها شرکت هواپیمایی ایرلندی رایان‌ایر RyanAir اعلام کرده که ۱۱۰ پرواز خود را از فرانسه یا به مقصد این کشور لغو کرده است.

در پاریس و حومه شبکه قطار شهری با مشکلاتی روبروست و رفت‌وآمد در بسیاری از جاده‌ها و خیابان‌های مرکز پاریس مختل شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، از سندیکاهای بزرگ فرانسه، سندیکای چپگرا و قدرتمند CGT اعضای خود را به اعتصاب فرا خوانده است.

ماکرون قصد دارد با رشته‌ای از اصلاحات، بیکاری گسترده را مهار کند. مهمترین این اقدامات اصلاح قانون کار است که اخراج کارگران را تسهیل می‌کند. دولت ماکرون اعتقاد دارد که تغییر قانون کار می‌تواند کارفرمایان را به سرمایه‌گذاری بیشتر تشویق کند.

سندیکای CGT، که زیر نفوذ حزب کمونیست قرار دارد، در کنار سایر تشکل‌های چپ، هشدار می‌دهد که اصلاحات پیشنهادی دولت به فقر و محرومیت کارگران دامن خواهد زد.

سندیکاهای بزرگ کارگری از ۲۳ سپتامبر به رشته‌ای از اقدامات اعتراضی دست می‌زنند که می‌تواند سرآغاز رویارویی با دولت ماکرون باشد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری جوانی که با پشتیبانی گسترده رأی‌دهندگان به قدرت رسید، با ارائه برنامه اصلاحات اقتصادی در روزهای اخیر محبوبیت خود را تا حد زیادی از دست داده است. نرخ بیکاری در فرانسه به 10 درصد رسیده است، یعنی دو برابر شرایط کنونی در آلمان.


ارسال نظر

captcha