رییس سازمان غذا و دارو:

کیفیت داروهای ایرانی با تولیدات خارجی رقابت می کند

رییس سازمان غذا و دارو امروز صبح در آیین افتتاح سومین نمایشگاه ایران فارما گفت: دارو به میزان مورد نیاز در کشور برای بیماران فراهم است و در زمینه کیفیت نیز داروهای ایرانی با تولیدات بین المللی قابل مقایسه و رقابت پذیر هستند.

تامین 24 / غلامرضا اصغری، رییس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: نمایشگاه ایران فارما به خوبی توان و ظرفیت کشور را در صنعت دارو به نمایش گذاشته و این موضوع حاصل تلاش بی شائبه تمامی تلاشگران عرصه دارویی در ایران است .

به گزارش تامین24، اصغری ادامه داد: در حال حاضر در سطح کشور چند صد شرکت دارویی به تولید دارو مشغول هستند که داروهای موردنیاز کشور را تامین می کنند.

وی اظهار کرد: امیدواریم که با همت تولیدکنندگان عرصه دارو در کشور در راستای اقتصاد مقاومتی یاری رسان تولیدات داخلی باشیم و با در اختیار داشتن تکنولوزی های روز تولیدات دارویی در این زمینه از تجارب کشورهای دیگر استفاده کنیم.

اضغری افزود: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در صنعت دارویی در کشور فراهم است می توانیم با کشورهای همجوار و دیگر کشورهای دنیا تبادل اطلاعات داشته باشیم. باید در جهت ارتقای کمی و کیفی ظرفیت موجود در کشور حرکت کنیم.

وی گفت: در سومین نمایشگاه ایران فارما فرصت مناسبی فراهم است تا از امکان تبادل نظرات،همفکری و انتقال تجربیات تولید کنندگان و فعالان حوزه دارویی استفاده بهینه را داشته باشیم .

رییس سازمان غذا و دارو  افزود: این سازمان حامی تولید کنندگان دارو در کشور است تا بتوانند هرچه بهتر و بیشتر در زمینه تامین داروهای مورد نیاز نظام سلامت به ایفای نقش بپردازند.

سومین نمایشگاه ایران فارما امروز صبح طی مراسمی با حضور حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان دولتی و بخش خصوصی در مصلی تهران آغاز بکار کرد. این نمایشگاه تا 23 شهریور ماه ادامه دارد.


ارسال نظر

captcha