عضو هیات امناء سازمان تامین اجتماعی:

قدردانی از تلاش مدیران حوزه رفاه و تامین اجتماعی

در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی در سازمان تامین اجتماعی در جهت رضایتمندی کارفرمایان، کارگران، بازنشستگان و تشکل های مرتبط با آنها انجام شده که تحقق این مهم نتیجه تلاش های مستمر مدیریت فعلی این سازمان است.

تامین 24 / عضو هیات امناء سازمان تامین اجتماعی گفت: خوشبختانه در سال های اخیر و در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی در سازمان تامین اجتماعی در جهت رضایتمندی کارفرمایان،کارگران، بازنشستگان و تشکل های مرتبط با آنها انجام شده که تحقق این مهم نتیجه تلاش های مستمر مدیریت فعلی این سازمان است.

مهندس خلیلی عراقی، عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و ریاست کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی و انجمن مدیران صنایع در دیدار مشترک با دکتر محمدرضا جعفریان معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، سعید حسینی مشاور ارشد فرهنگی و اجتماعی و رضا معینی مدیر کل امور کارفرمایان و سازمان ها، از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی قدردانی کرد و گفت: در دوران اخیر تحولات بنیادی زیادی در سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است که از جمله می توان به حفظ یکپارچگی این سازمان، جلوگیری از جدایی بخش درمان، بهبود فرایندهای کاری، توسعه سیستم مکانیزه و ... اشاره کرد. بطور قطع این اقدامات نتیجه ای جز رضایتمندی مخاطبان به همراه نداشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی افزود: من نه به عنوان عضو هیات امناء و یک کارفرما بلکه به عنوان یک شهروند مدیون خدمات دکتر ربیعی و دکتر نوربخش در حوزه رفاه و تامین اجتماعی هستم.

مهندس خلیلی عراقی از دکتر نوربخش به عنوان یکی از شریف ترین مدیران دولت تدبیر و امید یاد کرد و گفت: ما نیز در کنار این عزیزان تلاش کردیم تا ضمن حفظ کیان سازمان تامین اجتماعی با همفکری و همدلی مشکلات و چالش های موجود را از سر راه وزارتخانه و این سازمان برداریم به عنوان مثال در زمینه طرح جدایی بخش درمان از تامین اجتماعی از طریق گفتگو با دولتمردان و با نامه‌نگاری با مراجع ذی‌صلاح توانستیم در این زمینه اقدام موثری انجام دهیم.

عضو هیات امناء سازمان تامین اجتماعی گفت: ما وظیفه داریم از مدیران صالح دولت به ویژه در حوزه رفاه و تامین اجتماعی دفاع کنیم. بگذارید مردم بدانند که سازمان تامین اجتماعی در جهت رضایتمندی کارفرمایان، کارگران و بازنشستگان در بخش بیمه‌ای و درمانی چه تلاش های ارزشمندی انجام داده‌ است. افزایش گروه های زیر پوشش، توسعه مراکز درمانی، تلاش در جهت حفظ تعادل در مصارف و منابع، بهبود روش های خدمات رسانی و پاسخگویی و ... از فعالیت های مهم دکتر نوربخش و تیم همراهشان در سال های اخیر است.

مهندس خلیلی عراقی با اشاره به اینکه دولت دکتر روحانی با مشکلات متعددی در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی روبروست، اظهار کرد: کاری کنید که برای رفع مشکلات موجود مردم به کمک دولت و سازمان تامین اجتماعی بیایند.

ریاست کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران بازنگری، تلخیص و به روزرسانی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، را یکی از اقدامات مهم مدیریت فعلی سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید دانست و گفت: صدور بخشنامه مربوط به کاهش مدت زمان بازرسی از دفاتر قانونی کارفرمایان از 10 سال به یکسال یکی از درخواست های اصلی و قدیمی ما بود که خوشبختانه در این دوره این در خواست بحق کارفرمایان مورد اجابت قرار گرفت و من از این اتفاق بسیار خرسند هستم.

عضو هیات امناء تامین اجتماعی با ابراز خوشحالی از انتخاب مجدد دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم افزود: من از انتصاب مجدد دکتر ربیعی به عنوان یک فرد آگاه، صالح و منصف در پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار خوشحال هستم و معتقدم که ایشان با بهره مندی از قابلیت های دکتر نوربخش می تواند همچون دوره گذشته منشاء خدمات خیری در مهمترین بخش کشور یعنی حوزه رفاه و تامین اجتماعی باشد و از این انتصاب مجدد ایشان نیز بسیار خرسند هستم.

مهندس خلیلی عراقی رشد و توسعه تامین اجتماعی را یکی از نشانه های مهم تحقق جامعه مدنی و نمود دموکراسی در کشور دانست و گفت: باید خدمات، کارکردها و تاثیر گذاری مثبت سازمان تامین اجتماعی در عرصه اقتصادی و اجتماعی را به عموم مردم جامعه معرفی کرد. باید همگان بدانند که این سازمان می تواند علاوه بر رشد تولید و حمایت مادی و معنوی از نیروی کاری موجب آرامش بخشیدن به جامعه انسانی شود و تحقق این مهم با بهره مندی مناسب از ابزار های تبلیغاتی، ارتباطی امکان پذیر است.

وی همچنین از  فعالیت های مهم و تاثیرگذار حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در جهت گسترش تعاملات با شرکای اجتماعی و افزایش سطح آگاهی و اطلاعات مخاطبان با برگزاری جلسات و نشست های هم اندیشی، حمایت از کارفرمایان برتر و انجام تولیدات فرهنگی و اطلاع رسانی قدردانی نمود و چاپ کتاب خاطرات کارفرمایان کارآفرین و معرفی افراد برجسته در این حوزه را از دیگر اقدامات موثر فرهنگی و اجتماعی دانست.

لازم به ذکر است دکتر محمدرضا جعفریان، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه به بیان توضیحاتی درباره عملکرد  سازمان تأمین اجتماعی در دولت یازدهم و بیان برنامه های این سازمان در دولت دوازدهم پرداخت.


ارسال نظر

captcha