سومین نمایشگاه ایران فارما آغاز شد

سومین نمایشگاه ایران فارما دقایقی پیش طی مراسمی با حضور حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان دولتی و بخش خصوصی در مصلی تهران آغاز بکار کرد.

تامین 24 / عباس کبریایی زاده، رئیس نمایشگاه ایران فارما و رئیس سندیکای صاحبان داروهای انسانی در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: ایران فارما به عنوان یک رخداد فرهنگی صنعتی و علمی مطرح شده است .

کبریایی زاده افزود: از سال گذشته فراتر از معرفی محصولات، برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت محور در دستور کار نمایشگاه ایران فارما قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: بیش از 40 کارگاه آموزشی تخصصی، نمایشگاه کتاب تخصصی پزشکی و داروسازی و نمایشگاه جانبی رسانه های سلامت محور نیز در این مجال برگزار می شود.

کبریایی زاده گفت: شورای سیاست گذاری نمایشگاه ترکیبی از سازمان غذا و دارو، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و بخش های دانشگاهی است که تعریفی علمی از برگزاری نمایشگاه ارایه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه زنجیره تولید دارو در ایران کامل است، اضافه کرد: فرآیند تولید از جمله فرمولاسیون، تولید مواد اولیه، تولید مواد جانبی، بسته بندی و زنجیره توزیع به شکلی صنعتی درآمده است.

وی با اشاره به استقبال شرکت های خارجی از نمایشگاه ادامه داد: در مجموع 502 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند که در مجموع 164 شرکت خارجی از 30 کشور را شامل می شوند.

کبریایی زاده  همچنین گفت: حضور 13 شرکت دانش بنیان که نزدیک به یک میلیارد دلار ارزش تولید دارویی آنها است، در نمایشگاه امسال قابل تامل است.


ارسال نظر

captcha