صادرات ذوب آهن به 585 هزار تن رسید

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به افزایش صادرات ذوب آهن نسبت به 2 سال گذشته، گفت: 585 هزار تن محصول از ذوب آهن طی 5 ماه اول امسال صادر شد.

تامین 24 /احمد صادقی با اشاره به صادرات کارخانه ذوب آهن اظهار کرد: در2 سال گذشته افزایش صادرات را در این شرکت شاهد بودیم، این در حالی است که پیش از این صادرات به کشورهای عراق و افغانستان انجام می‌گرفت اما اکنون به کشورهای عمان، به مقدار 175 هزار تن، به کشور امارات به مقدار 109 هزار تن، به افغانستان به مقدار 81 هزار تن و به کشور تایلند نیز 68 هزار تن صادرات محصول داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه جمع صادرات ما به 585 هزار تن می‌رسد، افزود: در پنج ماهه امسال، 80 درصد برنامه‌های ما در صادرات محقق شده است.


مدیرعامل شرکت ذوب آهن با بیان اینکه هزینه تولید تمام شده را پایین آورده‌ایم، افزود: هزینه تمام شده محصولات ذوب آهن از 1878 تومان به 1250 تومان کاهش یافته که حاصل فعالیت‌های مختلف مدیریتی و تکنیکی است.صادقی اظهار داشت: مشکل اصلی ذوب آهن مربوط به مسائل مالی است که بخش عمده آن حاصل عدم بازگشت سرمایه در طرح توازن بوده است.


وی افزود: ذوب آهن در طرح توازن 4000 میلیارد تومان هزینه کرد اما به دلیل جداشدن واحد سبا، این هزینه بی ثمر ماند.


او گفت: برای حل مشکلات این شرکت راه حل‌های مختلفی پیشنهاد داده‌ایم که می‌تواند موجب شکوفایی مجدد این مادر صنعت فولاد کشور شود. صادقی اظهار داشت: تولید کنونی چدن ذوب آهن حدود 2 میلیون و 600 هزار تن است که امکان افزایش آن به 3 میلیون و 600 هزارتن با 56 میلیون یورو سرمایه گذاری وجود دارد و در این زمینه اقدامات لازم آغاز شده است.


رسول زرگرپور استاندار اصفهان نیز در این نشست گفت: برای برطرف کردن مشکلات ذوب آهن باید بسته‌ای ارائه و تمام نکات آن از منظرهای مختلف ارائه شود.


وی افزود: این بسته باید توسط وزارت‌های صنعت، معدن و تجارت، کار، رفاه وتامین اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی بررسی شود.‏

منبع: روزنامه اطلاعات 


ارسال نظر

captcha