معاون وزیر کار از معادن ذغال سنگ طبس بازدید کرد

مهندس مشیریان، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری دو روزه به استان خراسان جنوبی از معادن ذغال سنگ استان خراسان جنوبی بازدید کرد.

تامین 24 / معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مظفری، مدیر کل بازرسی کار در حاشیه سفر دو روزه خود به استان خراسان جنوبی ضمن بازدید از معادن زغالسنگ آن استان با استاندار ، تشکلات کارگری و کارفرمایی و مسئولان ایمنی کارگاه های استان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این سفر که در راستای انجام بازرسی های هدفمند از کارگاه های با ریسک بالا انجام گرفت، معادن زغالسنگ شهرستان طبس و چندین طرح صنعتی و معدنی از جمله طرح کک سازی طبس مورد بازدید ایشان و هیأت همراه قرار گرفت.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در گفت و گو با مدیران معادن طبس با تاکید بر لزوم توجه به مقوله ایمنی کار در کارگاه های کشور از جدیت این وزارتخانه در مواجهه با رعایت اصول ایمنی اشاره کرد و افزود: موضوع ایمنی و حفظ جان کارگران زحمتکش کشور به عنوان منابع ارزشمند انسانی مهم است و همه کارفرمایان باید در تامین شرایط ایمنی کار نهایت تلاش خود را به کار گیرند و بازرسان کار این وزارتخانه نیز موظفند در صورت مشاهده موارد قصور اقدامات پیشگیرانه قانونی را بعمل آورند.

در طی این سفر مشیریان با استاندار خراسان جنوبی نیز ملاقات و گفت وگو کرد. 

در این دیدار وی با بیان اینکه سرمایه گذاری و توسعه اشتغال از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است، تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص استان خراسان جنوبی، باید نوع سرمایه گذاری در این منطقه تغییر کند.

سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل بازرسی کار آن وزارتخانه از معادن شهرستان طبس تصریح کرد: در سطح شهرستان طبس چندین طرح صنعتی و معدنی جدید در حال شکل گیری است که این طرح ها در زمینه توسعه اشتغال کمک شایانی به استان خواهند کرد.

وی، سرمایه گذاری های خارجی را در بخش های صنعتی و معدنی مورد تاکید قرار داد و افزود: در حال حاضر، شاهد تولید و صادرات سیمان از استان خراسان جنوبی هستیم؛ این در حالیست که کارخانه کک طبس نیز آماده بهره برداری است و در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.


ارسال نظر

captcha