مجمع سالانه سیمان فارس و خوزستان برگزار شد

سود سیمان فارس و خوزستان تقسیم شد

مجمع سالانه سیمان فارس و خوزستان که به دلیل برخورداری از مالکیت اکثر شرکت های سیمانی ، مادر شرکت های سیمانی به شمار می رود، برگزار و بعد از تصویب صورت های مالی 12 ماهه اردیبشهت سال جاری ، مقرر شد به هر سهم این شرکت 562.5 میلیارد تومانی، 7 تومان سود تقسیم شود.

تامین 24 /این در حالی بود که “سفارس” با وجود سود شرکت اصلی با زیان تلفیقی ناشی از هزینه مالی شرکتها و مالیاتی، روبرو شد البته چون شرکت اندوخته سود سال های قبل را داشت می توانست تقسیم سود داشته باشد.

همچنین در این مجمع، 7 عضو حقوقی هیات مدیره جدید برای 2 سال انتخاب شدند که شامل شستا، سرمایه گذاری صبا تامین، سرمایه گذاری سیمان تامین، توسعه صنعتی معدنی کانی نوید پارس، توسعه خدمات مدیریت اهداف، سیمان های صوفیان و ارومیه هستند.
 
به گزارش خبر شستا، این شرکت بزرگ سیمانی و وابسته به سازمان تامین اجتماعی است (با 50.4 درصد سهم) در حالی مجمع را برگزار کرد که با مشکل مدیریتی رو به رو بود. به طوری که تمامی هیات مدیره شرکت در سال مالی قبل به دلیل عضو بودن در دو هیات مدیره استعفا داده بودند و با توجه به ساز و کار اداری گروه تامین این موضوع طولانی شد عملا نتوانست اشخاص حقیقی جدیدی را به عنوان نماینده های حقوقی هیات مدیره تامین کند.
 
نماینده سازمان بورس هم اعلام کرد، این موضوع می تواند تبعاتی داشته باشد و در پاسخ به سوال یکی از حاضرین که آیا برای سهامداران جز مشکلاتی از جمله بستن نماد ایجاد می کند؟ گفت: این مورد هیچ گونه تبعاتی برای سهامداران جز نخواهد داشت.
در رابطه با همین موضوع، بهروز خالق که به نمایندگی از “شستا” ریاست مجمع را به عهده داشت، توضیح داد: قرار شد با وجود استعفای هیات مدیره ، از آنها خواستیم تا زمان اعلام اعضای جدید همچنان به کار خود ادامه دهند و به همین صورت ادامه  یافت .
 
گزارش سرپرست بزرگترین هلدینگ سیمانی
 
بزرگترین هلدینگ سیمانی، با وجود نداشتن هیات مدیره، نمی توانست مدیرعامل داشته باشد بنابراین توسط مجتبی حقیقت جو به عنوان سرپرست اداره می شود.
 
وی در ابتدای مجمع ، گزارش فعالیت شرکت را قرائت کرد و گفت : شرکت مدیرت 12 شرکت سیمانی و 13 شرکت مرتبط با سیمان را با ظرفیت تولیدی 18.1 میلیون تن داراست و  سال اخیر 11.6 میلیون تن معادل 21 درصد تولید کشور را به عهده داشت. در حال حاضر ایران هفتمین تولید کننده سیمان و از لحاظ ظرفیت چهارمین کشور دنیا است و “سفارس”چهادهمین تولید کننده بزرگ دنیا شناخته می شود.
 
وی علت افت تولید را رقابت منفی شرکت های تولید سیمان در پی رکود اقتصادی از سال 92  و کاهش صادرات اعلام کرد.
 
حقیقت جو در مورد وضعیت تولید و فروش سیمان داخلی هم گفت: رکود سال 92 تا حال سبب افت فروش شرکت ها شد. به طوری که با تخفیفات و هزینه حمل بالا به رقابت ناسالم می پرداختند اما با نقش هلدینگی این شرکت از مرداد 95، تلاش هایی جهت منطقه بندی بازار و برگزاری جلسات مستمر با شرکتها و انجمن صنفی انجام و منجر به کاهش تخفیفات سیمان شد.
 

ارسال نظر

captcha