در دیدار وزیر کار و رئیس صدا و سیما مقرر شد

تشکیل کمیته‌ مشترک سازمان صداوسیما و وزارت کار برای معرفی مشاغل مختلف

رئیس رسانه ملی: صدا و سیما به عنوان یک رسانه توسعه محور و پیشرفت مدار در زمینه رشد کارآفرینی و اشتغال برنامه‌های امید آفرینی دارد و این رویکرد مستمر خواهد بود.

تامین 24 / دکتر علی ربیعی در دیدار با رییس و معاونان رسانه ملی نقش صداوسیما در فرهنگ سازی را برجسته دانست و گفت: ساختار صندوق‌های بازنشستگی، بیکاری، آسیب‌های اجتماعی و معیشت و فقر مردم سه مشکل عمده حوزه کاری این وزارتخانه است که قطعا با همکاری صداوسیما می‌توانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکر از حمایت‌های رسانه ملی از فعالیت‌های مهم این وزارتخانه گفت: قبول دارم که باید از فرهنگ نقد منصفانه و علمی حمایت و زمینه آن را فراهم کنیم چرا که قطعا مردم باید صدای خود را در رسانه بشنوند و به آن اعتماد کنند.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: گفتمان سازی و راه حل سازی حول هر کدام از این مشکلات به گونه‌ای که هم آرامش جامعه حفظ شود و هم سیاستگزاران را به سمت تصمیم گیری درست رهنمون کند با کمک رسانه ملی ممکن می‌شود.
 
وی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه بیشترین ارتباط را با مردم دارد گفت: امیدوارم با همکاری مشترک با رسانه ملی این ارتباط به بهترین شکل تقویت شود.
 
دکتر علی عسکری در دیدار با دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان این وزارتخانه، گفت: تکریم کارآفرینان در قاب تلویزیون جای خود را باز کرده است و اگر در یک سال گذشته این چنین در حوزه برنامه سازی امید آفرین عمل نکرده بودیم امروز فضای جامعه به گونه دیگری بود.
 
رئیس سازمان صداوسیما تصریح کرد: رسانه ملی همراه با دولت حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال را در دستور کار خود قرار داده است و با پخش قصه زندگی نمونه‌های کارآفرینی موجب ایجاد انگیزه برای شروع کسب و کارهای جدید می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دستیابی به توسعه از طریق افزایش اشتغال یکی از راهبردهای مطلوب است، تصریح کرد:رسانه ملی رصد دقیق، علمی و باورپذیر میزان تولید شغل در سال جاری را از وظایف ذاتی خود می داند.
 
دکتر علی عسکری انتقاد درست، بجا، علمی و منصفانه رسانه را موجب بالا رفتن تحرک در کشور و افزایش بهره وری دانست و تاکید کرد: انتقاد سازنده ما باعث می‌شود که مقام مسئول بتواند از زیر مجموعه اش مطالبه گری و ضعف‌ها را برطرف کند و در نهایت تحرک کشور بالا رود.
 
 
رئیس رسانه ملی بر تعامل حداکثری سازمان صداوسیما و دولت تاکید کرد و گفت: قطعا دولت با همکاری و تعامل رسانه ملی از یک طرف و استقبال از نقدهای منصفانه و علمی می‌تواند با توان بیشتری به مردم خدمت کرد. ­
 
رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه سال تولید و اشتغال یک ماموریت بزرگ برای مدیران و کارآفرینان در تمامی عرصه‌های کشور ایجاد کرده است افزود: با تشکیل کمیته‌ای مشترک میان سازمان صداوسیما و وزارت تعاون کار و ­رفاه اجتماعی می‌توان برای معرفی مشاغل مختلف با محوریت آموزش فنی و حرفه ای، تقویت فرهنگ کار و وجدان کاری برنامه ریزی و برای برنامه سازان جهت گیری‌های ویژه مشخص کرد.
 
دکتر علی عسکری توجه به عدالت اجتماعی را یکی از مهمترین اهداف نظام اسلامی خواند و افزود: انفاق جزء ذات اقتصاد اسلامی است و رسانه ملی آمادگی دارد در کنار وزارت تعاون و رفاه اجتماعی نهضت خیر جمعی را شکل دهد.
 
دکتر علی عسکری خواستار توجه به حوزه تعاون و معرفی فعالیت‌های آن در رسانه ملی شد.
 
در این جلسه همچنین برخی معاونان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونان رسانه ملی به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود برای تقویت همکاری‌ها پرداختند.

ارسال نظر

captcha