معارفه مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در مراسمی با حضور وزیر بهداشت و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معارفه شد.

تامین 24 /در این مراسم طاهر موهبتی به عنوان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران معرفی و از محمد جواد کبیر رئیس سابق این سازمان قدردانی شد.

در این مراسم که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، دکتر قاضی زاده هاشمی در سخنانی با بیان اینکه بخشی از مشکلات حوزه سلامت در این دوره از مجلس برطرف شده است گفت: ارایه کننده خدمت و دریافت کننده خدمت منافع جداگانه‌ای دارند و نمی‌توانند در یک سازمان باشند.

وی افزود: بیمه سلامت که به وزارت بهداشت پیوست، مستقل از دانشگاه‌های ما و بیمارستان‌های ما مدیریت خواهد شد.

دکتر هاشمی ادامه داد: بیمه آینده خوبی خواهد داشت، چون باور ما این است که منابع باید در یک صندوق تجمیع شود و قدرت خرید بیمه افزایش یابد.

وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه نگاه رییس جمهور و مجلس به ایجاد یک صندوق قدرتمند است، افزود: ۱۱ میلیون نفر در طرح تحول سلامت بیمه شدند که بنا بود منابع این کار از حذف یارانه‌ها تامین شود، اما یارانه دهک‌های بالا حذف نشد و جمعیت زیادی رایگان بیمه شدند و همین امر سبب کسری بیمه شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،دکتر هاشمی با بیان اینکه امسال ردیف هزینه‌ها و درآمد‌ها مجزا تعیین می‌شود گفت: به مدیرعامل جدید بیمه سلامت ایران گفته ام هر چقدر می‌تواند از هزینه‌ها بکاهد و بر درآمد بیافزاید، بسیاری از اعمال جراحی باید در فهرست انتظار برود و اعمال جراحی اورژانسی را در اولویت قرار دهند.

سازمان بیمه سلامت ایرانیان با مصوبه مجلس شورای اسلامی و طبق برنامه ششم توسعه امسال از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منفک و به وزارت بهداشت ملحق شد.


ارسال نظر

captcha