با حضور معاونان سازمان تامین اجتماعی انجام شد

افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان تامین اجتماعی زرند

با حضور معاونان حقوقی و امور مجلس و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی و رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان، بخش سی تی اسکن و فضای فراظرفیت بحران در بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند به بهره برداری رسید.

تامین 24 /عبدالرحمان تاج الدین در مراسم افتتاح بخش سی تی اسکن و فضای فرا ظرفیت بحران بیمارستان امام علی (ع) شهرستان زرند گفت: دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته به اندازه یک دهه توسعه فضای درمانی کشور را پیش برده است.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید با درایت مدیریت عالی سازمان تامین اجتماعی تلاش شد که این سازمان به دور از نگاه های جناحی، رسالت خدمت رسانی خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در هر ماه بیش از هفت میلیارد تومان بابت ارائه تعهدات به مردم زرند هزینه  می کند، خاطرنشان کرد: یکی از برکات برجام این است که اجازه ورود دستگاه های پیشرفته پزشکی به کشور داده شده و امروز یکی از این دستگاه ها در بیمارستان زرند به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: در هفته دولت هشت نمونه از دستگاه سی تی اسکن در سطح کشور به بهره برداری رسیده است.

تاج الدین با اشاره به احداث فضای فراظرفیت بیمارستان زرند عنوان کرد: شهرستان زرند یک شهر زلزله خیز است و امیدواریم با فضایی که امروز در تنها بیمارستان این شهر افتتاح شد، بتوانیم در شرایط بحران به مردم خدمت کنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان نیز در این مراسم اظهار کرد: طی چهار سال گذشته سه بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمان با اعتباری بیش از ٦ میلیارد تومان به بخش سی تی اسکن مجهز شدند.

دکتر امین فخر بیان کرد: در سال ٩٥ اعتبار استان کرمان، ٥٠٠ میلیارد تومان بود که ٢٢٠ میلیارد تومان آن در حوزه درمان مستقیم و مابقی در حوزه درمان غیر مستقیم هزینه شد.

وی اضافه کرد: در حوزه درمان مستقیم بیش از ٥٧ هزار مورد بستری و بیش از چهار میلیون و ٥٠٠ مورد درمان سر پایی در بیمارستان های تامین اجتماعی کرمان انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه درمان غیر مستقیم نیز یکصد هزار بستری و بیش از هشت میلیون مورد مراجعه سرپایی انجام شد که رقم خیلی بالایی به شمار می رود و این درحالی بود که مجموع وصولی استان ١٢٠ میلیارد تومان بود و ما بیش از ٥٣٠ میلیارد تومان هزینه کرده ایم.

وی تصریح کرد: در زلزله سال ٩٥ شهرستان زرند بیش از ١٠ میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات، هزینه کردیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دکترفخر تاکید کرد: اقداماتی که طی چهار سال گذشته در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی کرمان انجام شده با اقدامات ١٠ سال گذشته برابری می کند.

منصور هاشمی رئیس بیمارستان امام علی (ع) زرند در حاشیه این آیین اظهار کرد: برای راه اندازی سی تی اسکن و فضای فرا ظرفیت بحران این بیمارستان، بیش از ٢ میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش سی تی اسکن در فضایی به مساحت ٦٠ متر مربع و فضای فرا ظرفیت در ساختمانی به مساحت ٤٥٠ متر مربع احداث شده است.

هاشمی بیان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) زرند در پی زلزله سال ٩٥ با بیمارستان سینای این شهر ادغام شد و هم اکنون با ١٦٦ تخت بیمارستانی به عنوان تنها بیمارستان زرند ارائه خدمت می کند.

وی با بیان اینکه پنج اتاق عمل فعال در بیمارستان امام علی(ع) وجود دارد، اضافه کرد: بعد از ادغام این ٢ بیمارستان، حجم عمل های جراحی، ٨٦ درصد رشد یافت و در بخش بستری نیز رشدی ٦٧ درصدی داشتیم.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند، خاطرنشان کرد: مجموع مساحت این بیمارستان ٦٦ هزار متر مربع بوده و بخش ها و تاسیسات آن ١٨ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است.


ارسال نظر

captcha