چرابیمه بیکاری برخی افراد قطع می‌شود؟

پاسخ مشاور «آتیه‌نو» به سوالات بیمه‌ای ‌خوانندگان

محمد حسین قشقایی

کارشناس تامین اجتماعی

تامین 24/ مدت بیمه بیکاری را اداره کار تعیین می‌کند یا بیمه؟ 

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری بر اساس سابقه شخص و وضعیت بیمه شده از نظر تاهل(تکفل) و تجرد تعیین می‌شود و مرجع تعیین آن نیز سازمان تامین اجتماعی است. مراجع حل اختلاف وزارت کار فقط در مورد دلایل بیکاری کارگر نظر می‌دهند که در صورت تایید اخراج و بیکاری غیر اداری، وی را به تامین اجتماعی معرفی می‌کنند تا در صورت داشتن سابقه لازم (حداقل 6 ماه سابقه)مقرری بیمه بیکاری برقرار گردد. 

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری چقدر است. 20 سال سابقه دارم چه مدت بیمه بیکاری می‌گیرم؟

حداقل مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری برای مجردین شش ماه و برای متاهلین 12 ماه و حداکثر آن برای مجردین 36 ماه و برای متاهلین و متکفلین  50 ماه است که بر اساس دو عامل تعیین می‌شود: 

1-مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری برای افراد متاهل یا متکفل و افراد مجرد متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال چنانچه دو بیمه شده یکی مجرد ودیگری متاهل با داشتن شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه بیکار شوند، برای بیمه شده مجرد شش ماه و برای بیمه شده متاهل یکسال مقرری تعیین می‌شود. 2-سابقه پرداخت حق بیمه نیز یکی دیگر از عوامل تعیین میزان مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری توسط سازمان تامین اجتماعی است. برای نمونه برای کسی که 20 سال سابقه دارد اگر مجرد باشد 36 ماه و اگر متاهل و متکفل باشد 50 ماه مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود. لازم به توضیح است که مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزء سوابق بیمه شده از نظر بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت محسوب می‌شود. ولی این مدت به عنوان سابقه برای تعیین مقرری بیمه بیکاری در دفعات بعد منظور نمی شود.

در سال آینده بازنشسته می‌شوم. الان بیمه بیکاری می‌گیرم. هر ماه با دردسرفراوان من را از بیمه به وزارت کار می‌کشانند و باید فرم ۸ ببرم. قضیه چیست؟

مقرری بیمه بیکاری به افرادی که اشتغال ندارند پرداخت می‌شود، بنابراین اداره کار و سازمان تامین اجتماعی باید مطمئن شوند که فرد بیکار مجددا مشغول به کار نشده است. از این رو لازم است بطور مستمر بیکاری فرد مورد بررسی و پایش قرار گیرد. بنابراین مقرری بگیر بیمه بیکاری موظف است اشتغال مجدد خود را به واحدهای کار و تامین اجتماعی گزارش نماید، در غیر این صورت مبالغ دریافتی بابت بیکاری، غیر قانونی بوده و می‌باید به صندوق بیمه بیکاری مسترد شود. موارد زیر موجب قطع مقرری بیمه بیکاری می‌شود:

-اشتغال به کار مجدد 

-عدم شرکت در کلاس های سواد آموزی 

-عدم پذیرش کار پیشنهادی متناسب با تخصص یا شغل مشابه 

-باز گشت به کار سابق 

-دریافت مستمری (بازنشستگی و...)

حدود سه ماه پیش در یک شرکت مشغول به کار شدم و یک قرارداد یکساله بستم. الان شرکت می‌خواهد تعدیل نیرو کند و بنده هم آخر ماه باید بروم. آیا با این شرایط بیمه بیکاری شامل حالم می‌شود یا نه؟

در قراردادهای موقت چنانچه شخص در حین قرارداد اخراج شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شود، ولی اگر قرارداد پایان یابد و کارفرما خواهان ادامه کار وی نباشد، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری نخواهد بود، مگر این که بیمه شده در آخرین کارگاه یعنی کارگاهی که از آن اخراج شده حداقل یکسال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

شرایط کاری من به‌گونه‌ای است که محل و نوع کارم ثابت است و تغییری نمی‌کند فقط پیمانکار پرداخت‌کننده بیمه تعویض می‌شود. با این اوصاف به من بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد. چاره کار چیست؟ جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری چه اقدامی باید انجام دهیم؟

موضوع اصلی در مورد پرداخت حق بیمه و سابقه لازم در قراردادهای موقت وجود یک پیمانکار با شخصیت حقوقی واحد است. بنابراین شخصیت حقوقی پیمانکار است که تعیین می‌کند پیمانکار یکی است یا بیشتر. در سازمان تامین اجتماعی هر پیمانکار دارای یک کد خاص کارگاهی است. بنابراین پرداخت حق بیمه از ناحیه پیمانکارانی که دارای کدهای مجزا هستند به معنای تغییر پیمانکار و پیمانکاران متعدد است. در صورتی که یک پیمانکار به مدت یکسال حق بیمه کارگر را پرداخت کند مشکلی پیش نمی آید و در صورت عدم تمدید قرارداد کار در هر حال در کارهای موقت داشتن، یک سال سابقه در آخرین کارگاه لازم است. البته در صورتی که قرارداد خاتمه یافته باشد.

۱۲سال در یک شرکت خصوصی کار کردم و بیمه‌ام نیز به طور کامل پرداخت شده است. سال ۸۴ استعفا دادم. آیا بعد از این مدت می‌توانم از بیمه پولی دریافت کنم؟

سازمان تامین اجتماعی در چارچوب نظام بیمه ای و مطابق با قوانین و مقررات به ارائه خدمات می‌پردازد. در چنین نظامی افراد تحت پوشش در صورت احراز شرایط مقرر در قانون از خدمات مختلف سازمان و صندوق تامین اجتماعی بهره مند می‌شوند. سوابق بیمه ای شما در صندوق تامین اجتماعی محفوظ است و هر گاه شرایط لازم را به دست آورید می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.  در قوانین و مقررات تامین اجتماعی استرداد کسورات بیمه ای پیش‌بینی نشده است. فقط می‌توانید سوابق بیمه ای خود را به صندوق‌های بیمه ای دیگر منتقل کنید. در صورتی که در حال حاضر در کارگاهی مشغول به کار نمی باشید توصیه می‌شود خود را بیمه اختیاری نمایید تا با حراز شرایط مقرر در قانون از خدمات مختلف سازمان مثل درمان و بازنشستگی و... در آینده بهره مند شوید.

 


ارسال نظر

captcha