همه از نقش پزشکان در نظام سلامت گفتند

آیین گرامیداشت روز پزشک با حضور وزرای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل بانک رفاه کارگران برگزار شد.

تامین 24 /دکتر ربیعی، دکتر قاضی‌زاده هاشمی و دکتر سیدتقی نوربخش به همراه مدیرعامل بانک رفاه کارگران در مراسم گرامیداشت روز پزشک حضور یافتند.

 دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با قدردانی از تلاش جامعه پزشکی گفت: باید بین انسان حرفه‌ای و حرفه انسانی تفاوت و تمایز قایل شویم. علی ربیعی ادامه داد: پزشکی یک حرفه انسانی است و لازم است به‌عنوان یک نظام اجتماعی که کارکردهای فراوانی دارد، در نظر گرفته شود. وی به اهمیت جایگاه پزشکان پرداخت و تصریح کرد: پزشکی به‌عنوان یک حرفه انسانی در خدمت توسعه است و پزشکان به‌مثابه کنشگران این نظام، توسعه اجتماعی را رقم می‌زنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه در چهار سال نخست وزارت رفاه، تلاش‌های فراوانی برای ریشه‌کنی فقر، نابرابری اجتماعی، بیکاری و بسیاری از معضلات اجتماعی صورت‌گرفته، اظهار کرد: با یاری خداوند این اقدامات در دولت دوازدهم باقدرت بیشتری پیگیری می‌شود. در ادامه مراسم دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی با تبریک روز پزشک به تشریح خدمات نظام پزشکی طی سال‌های اخیر پرداخت و اظهار کرد: در دولت یازدهم یکی از اصلی‌ترین سیاست‌ها حمایت از نظام سلامت بود. وی اضافه کرد: بنا بر اهمیتی که حوزه سلامت در توسعه کشور دارد، این سیاست در دولت دوازدهم با تأکید بیشتری دنبال می‌شود و یکی از دغدغه‌های رئیس‌جمهوری حمایت از حوزه سلامت است. مدیرعامل بانک رفاه نیز طی سخنانی با تبریک این روز به جامعه پزشکی کشور گفت: بسیار خرسندیم و بر خود می‌بالیم که در این مراسم باشکوه حضور داریم و به جامعه معظم پزشکی کشور خدمات بانکی ارائه می‌دهیم. سهمانی با تأکید بر اینکه یکی از افتخارات بانک رفاه، بانک سلامت‌محور بودن است، اظهار کرد: بانک رفاه یک بانک سلامت‌محور و اجتماعی است که بخش بزرگی از تامین مالی نظام سلامت را بر عهده دارد. بانک رفاه در طرح تحول سلامت مشارکت بسیار خوبی داشت و در این زمینه به تعهد و مسئولیت‌های خود جامه‌عمل پوشاند.

وی در ادامه ضمن تشریح خدمات بانک رفاه به ‌نظام سلامت کشور تاکید کرد: بانک رفاه طی سال‌های اخیر ۱۱۰هزار میلیارد ریال در قالب انتشار اوراق مالی، تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه‌ها و سایر موارد به حوزه سلامت کشور منابع تخصیص داده است. همچنین عاملیت تأمین مالی احداث سه بیمارستان بزرگ و مهم کشور را که قرار است با مشارکت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی ساخته شوند، بر عهده خواهد داشت. میزان تامین مالی این سه پروژه ۷۰۰ میلیون یورو بوده است. مدیرعامل بانک رفاه در ادامه با بیان اینکه این بانک تاکنون در قالب ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، خدمات ارزنده‌ای به جامعه پزشکی کشور ارائه کرده است، افزود: بانک رفاه مصمم به خدمت‌رسانی مطلوب به این حوزه است و ترجیح می‌دهد مسئولیت‌های اجتماعی خود را در این حوزه متمرکز سازد.

 

منبع:هفته نامه آتیه نو/روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی 


ارسال نظر

captcha