تجلیل شریعتمداری از همسر شادروان مهدی شادمانی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار همسر و فرزندان مرحوم مهدی شادمانی روزنامه‌نگار ورزشی و همکار هفته‌نامه آتیه‌نو، ضمن تجلیل از فرزندان آن مرحوم، از نامگذاری تحریریه موسسه آتیه به نام شادروان شادمانی خبر داد.
یادداشتی از دکتر علی حیدری
تامین‌اجتماعی و رسانه
یکی از موضوعاتی که طی دو دهه اخیر با فرازوفرودهایی در سازمان تامین‌اجتماعی به کرات مطرح شده و می‌شود، موضوع رویکرد ارتباطی، رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی این سازمان است و این مباحث به‌صورت سنتی و مزمن، به‌ویژه در زمان تغییر مدیریت‌ها مطرح شده و بعضا با تمسک به‌دلایلی چون صرفه‌جویی، کوچک‌سازی ساختار و... ترجیع‌بند حذف یا محدودسازی فعالیت‌ها و حوزه‌های ارتباطی، رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی هستند.
دکتر جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:
زمینه رنج جوانان را از بین ببریم
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه هر نوع هزینه برای ارتقاء آموزش و پرورش و توسعه تعلیم و تربیت در حقیقت سرمایه گذاری محسوب می‌شود، گفت: مهمترین مسئولیت و ماموریت آموزش و پرورش توسعه سرمایه انسانی و توسعه علمی کشور است که باید در این بخش به طور ویژه سرمایه گذاری صورت پذیرد.
فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت...
آیا می‌دانیم فرزندانمان در اینترنت با چه افرادی در ارتباط هستند؟
ترس «واقعی» از افراد «غیرواقعی»
بر اساس آمار رسمی یونیسف، 97 درصد از کودکانی که به رسانه‌های اجتماعی دسترسی دارند، یک درخواست دوستی ناشناخته دریافت می‌کنند و از هر سه نفر، یکی به این درخواست‎ها پاسخ مثبت می‌دهد. یک کودک سرخورده یا یک نوجوان منزوی، آماده شنیدن است و شکارچیان هم با آرامش به درددل‌های آنها گوش می‌کنند.
رجا به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌کند؛
قطار گردشگری کاروان عشق در مسیر تهران- زنجان
با برنامه‌ریزی صورت گرفته و طی هماهنگی با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه قطارهای گردشگری با موضوع ترویج فرهنگ حسینی، قطار کاروان عشق رجا در مسیر تهران-زنجان حرکت می‌کند.
رئیس اتاق ایران تشریح کرد:
سهم نیم درصدی ایران در گردشگری دنیا
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: سهم گردشگری در تجارت کل دنیا حدود هفت درصد برآورد شده که این سهم در ایران کمتر از نیم درصد است.
جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی I Daniel Blake برگزار شد؛
شکاف رفاهی بر پرده نقره‌ای!
نخستین دوره نقد و بررسی سینمای رفاه، عصر امروز با تحلیل فیلم I Daniel Blake ساخته کن لوچ کارگردان بریتانیایی برگزار شد.
با ثروتمندترین خانواده‌های آسیایی آشنا شوید
۲۰ خانواده ثروتمند آسیا، ۴۵۰ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارند
زمانی که موکاش آمبانی هندی تنها با ۱۰۰ دلار اقدام به راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود کرد، شاید هیچ کس فکر نمی‌کرد روزی او ثروتمندترین فرد آسیا شود. امپراطوری وی اکنون بیش از ۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد.
شریعتمداری در نشست همگرایی دولت و پدید‌آورندگان آثار فرهنگی هنری:
اقدام امروز مبنای اصلی یک تحول فکری است/ اگر جامعه هنرمند و معلم را تکریم و اصلاح کنیم، ایران ساخته خواهد شد
نشست همگرایی دولت و پدید‌آورندگان آثار فرهنگی هنری با حضور محمد شریعتمداری (وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی)، سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، و معاونین ، مدیران دو وزارتخانه و اعضای هیئت مدیره تشکل‌های فرهنگ و هنر در تالار رودکی برگزار شد.
اینفوگرافی / برای مردم جهان، زمین کافی نیست!
اثرات استفاده بیش از حد از منابع زمین باعث نابودی جنگل‌ها، فرسایش خاک، از بین رفتن گوناگونیِ زیستی و افزایش دی‌اکسید کربن در جو زمین شده است که مورد آخر، موجب تشدید گرمایش زمین و به وجود آمدن الگوهای شدید آب و هوایی شده است.
با حکم رییس جمهوری؛
"مونسان" سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی شد
رییس جمهور در حکمی علی اصغر مونسان را به سرپرستی وزارت تازه تاسیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.
بانک رفاه، حامی تیم ملی تیراندازی شد
در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف اشاعه فرهنگ ورزش و روحیه ورزشکاری، بانک رفاه حامی تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند، انتخابی المپیک 2020 توکیو شد.
هفته‌نامه آتیه‌نو برگزار می‌کند:
«روزنامه‌نگاری تخصصی و آینده مطبوعات»
آتیه‌نو، هفته‌نامه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی در نشستی تخصصی، آینده مطبوعات را بررسی می‌کند.
جزئیات سفر ۶۰ ساعته تهران - آنکارا با قطار + قیمت
قطار تهران - آنکارا که چهارشنبه هفته گذشته رسما و با افتتاح از سوی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد، هر هفته ۲۵۰ مسافر را با قیمت ۷۱۰ هزار تومان به ترکیه می‌برد.
ثروتمندترین خانواده های جهان + ثروت خاندان آل سعود
بلومبرگ منتشر کرد: خانواده والتون‌ها روزانه ۱۰۰ میلیون دلار درآمد دارند!