دکتر ربیعی با قدردانی از مدال‌آوران مسابقات مهارت جهانی:
مهارت راه بی بدیل توسعه ایران امروز است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از مدال‌آوران ایرانی مسابقات مهارت جهانی، مهارت را راه بی‌بدیل توسعه ایران امروز دانست.
ایجاد بانک اطلاعاتی اشتغال همچنان در هاله ای از ابهام
رئیس مرکز آمار با رد آمار مسئولان و دستگاه ها درباره اشتغال گفت: از تابستان سال قبل تا پایان تابستان امسال 795 هزار شغل ایجاد شد و ایجاد بانک اطلاعاتی اشتغال در کشور غیر ممکن است.
رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار:
گره مشکلات کارفرمایان با مزد کارگران باز نمی‌شود
رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است تا وقتی تفکر کارفرمایان درباره تعریف حداقل‌های زندگی کارگران اصلاح نشود، دستمزد کارگران واقعی نمی‌شود و جای خالی پیمانهای دسته جمعی در کشور همچنان احساس خواهد شد.
وزیر صنعت مطرح کرد
بهره مندی بیش از 16 هزار واحد از مزایای طرح رونق تولید
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با رئیسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های کشور گفت: سال گذشته بیش از 16 هزار واحد پیش بینی شده از مزایای طرح رونق تولید در سراسرکشور بهره مند شدند.
تیم ملی مهارت با 5 دیپلم افتخار و یک مدال طلا و برنز به کشور بازگشت
تیم ملی مهارت آموزان کشورمان پس از حضوری افتخار آمیز در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت – ابوظبی 2017 که از 23 تا 26 مهرماه امسال در شهر ابوظبی امارات متحده عربی برگزار شد، با کوله باری از دیپلم افتخار و یک مدال طلا و یک مدال برنز به کشور بازگشت.
یک فعال کارگری تاکید کرد
تبعیض در حقوق کارگران فصلی پذیرفته نیست
یک کارشناس بازار کار معتقد است برای جلوگیری از اجحاف و تضییع حقوق کارگران فصلی،‌ باید نظارت و بازرسی از کارگاه‌های کوچک توسط متولیان وزارت کار بیشتر شود.
نمایندگان خانه ملت بررسی می‌کند
گسترش کسب و کار خُرد از طریق گردشگری
ایجاد درآمد پایدار از طریق ایجاد مشاغل خُرد در حوزه گردشگری، از جمله مسائلی است که به گفته نمایندگان با جدی گرفتن ظرفیت‌های بومی تحقق پیدا خواهد کرد لذا برنامه‌ریزی برای این مهم ضروری است.
۸ نکته‌ای که قبل از راه‌اندازی استارت آپ باید دانست
موفقیت یا شکست در راه‌اندازی استارت آپ، شاید تنها در مورد دانستن چگونگی و چرایی انجام اقدامات در مراحل مختلف راه‌اندازی آن است و اینکه مراحل بعدی که باید انجام دهیم روشن نباشد.
مرکز آمار ایران منتشر کرد
آمار نرخ بیکاری در تابستان 96
طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران، یک میلیون و ۷۶۰ هزار جوان ایرانی در تابستان امسال بیکار بوده‌‌‌اند.
یک فعال صنفی کارگری مطرح کرد
خشک شدن ریشه بهره‌وری در شرکت‌های وابسته به دستگاه‌ها
یک فعال صنفی کارگری می‌گوید: خشک شدن ریشه بهره‌وری در شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی و نهادهای حاکمیتی بیش از هرجای دیگری به علت تبعیض در پرداخت دستمزد میان نیروی رسمی و قراردادی که کار مشابه انجام می‌دهند، به چشم می‌خورد.
بیگدلی:
واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی ها راه حل مشکلات بیکاران نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی ها انتقاد کرد و گفت: موسسات کاریابی هیچ گام مثبتی در جهت اشتغالزایی جوانان کشور بر نداشته اند.
فارغ التحصیلان بدنبال استخدام دولتی
معاون وزیر تعاون با بیان اینکه سالانه یک میلیون نفر به بازار کار اضافه می‌شوند، تاسیس تعاونی‌های دانشجویی را بهترین بستر برای ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کار دانست.
سعیدی:
حقوق معلمان بودجه آموزش‌وپرورش را می‌بلعد
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها باید به کمک وزارت آموزش و پرورش بیایند، تصریح کرد: باید ردیف پرداخت حقوق از هزینه‎های تربیتی مدارس جدا شود.
زندگی کارگرانی که کار‌شان شستن شیشه برج‌های بلند پایتخت است
کار پرخطر میان زمین و آسمان
هرجا که برج‌های بلند و سربه‌فلک‌کشیده باشد، آنها هم هستند. یک سطل کف‌و‌آب و یک شیشه‌پاکن به‌دست دارند و طبقه‌به‌طبقه شیشه‌های آسمان‌خراش‌ها و برج‌های شهر را تمیز می‌کنند. بدون داربست، بدون حفاظ. روی طناب‌های نجات نشسته‌اند و کارشان را انجام می‌دهند، اما ما که از این پایین به آنها نگاه می‌کنیم دل بر باد می‌دهیم.
گفت‌وگو با محمد هنرور، کارآفرین حوزه فناوری اطلاعات
اندیشه تغییر مثبت کلید کارآفرینی
در دانشگاه، مهندسی صنایع خوانده، اما می‌گوید فناوری اطلاعات همیشه برایش جذاب بوده و علاقه داشته دراین‌‌زمینه کار کند. نیازسنجی محمد هنرور از آنچه‌که سازمان‌های گوناگون، امروز باید به آن تجهیز بشوند، به‌جا بوده؛ قلمرویی برای کسب‌وکار در حوزه مدیریت اطلاعات در سازمان‌ها و نهادها. روشن است که هر سیستمی برای ادامه مسیرش نیاز به مدیریت اطلاعات در کلاف سردرگم داده‌ها و اجزایش دارد.
سایه‌ روشن‌های حضور صدها هزار کارگر خارجی در ایران
حضور صدهاهزار کارگر خارجی مجاز و غیرمجاز در ایران، همواره محل بحث‌های کارشناسی بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نابینایان خبرداد:
تشکیل "ستاد اشتغال معلولان"
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نمایندگان نابینایان تاکید کرد: برای پیگیری درخواست‌های روشن‌دلان با وزیران ارتباطات، آموزش و پرورش و ارشاد رایزنی می‌کنیم و ستادی برای اشتغال معلولان تشکیل خواهیم داد.
ایجاد 24 هزار شغل سهم بخش فرهنگ و هنر در سالجاری
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 24 هزار شغل حداقل سهم بخش فرهنگ و هنر از مجموع 907 هزار شغلی است که باید طی سال 1396 در کشور ایجاد شود.
ارتقای بهره وری با اشتغال پایدار
مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با بیان اینکه برای ارتقای بهره وری باید اشتغال پایدار داشته باشیم گفت: در اشتغال فراگیر دو زنجیره ارزش و بهبود فضای کسب و کار باید درنظر گرفته شود.
دبیر خانه کارگر غرب تهران:
حضور بازنشستگان در تشکل‌های کارگری منع شود
دبیر خانه کارگر غرب تهران می‌گوید که بکارگیری بازنشستگان در هیات مدیره تشکل‌های کارگری کشور باید منع شود؛ چرا که این افراد بدون اینکه دغدغه‌ای از بابت مطالبات کارگران داشته باشند، صرفا می‌خواهند، به هر قیمتی که شده در راس امرور بنشینند.
تنها راه جلوگیری از بیکاری، افزایش سرمایه‌گذاری است.اگر سرمایه‌گذاری افزایش یابد، قطعا افزایش تولید ناخالص ملی و سپس، افزایش اشتغال و افزایش رفاه جامعه را شاهد خواهیم بود. اما چرا سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران شکل نمی‌گیرد؟ چون فضای کسب‌وکار مناسب نیست.
در این مقاله به بحث و بررسی چند تصور رایج می‌پردازیم که اغلب به‌عنوان مزیت طرح‌های مبتنی بر حساب‌های انفرادی مطرح می‌شوند. اغلب این تصورات، اگر اشتباه نباشند، در بهترین حالت نیازمند شرایطی هستند که فراهم آوردن آنها آسان نیست.