یادداشتی از محمد نصری
لزوم آشنایی بازرسان بیمه با استارت‌آپ‌ها
وجود بیمه برای همه گروه‌های کاری، بسیار ضروری است. بیمه برای استارت‌آپ‌ها باید با سازوکاری انجام شود که کمترین فشار را به این کسب‌وکارهای نوظهور وارد کند.
معاون وزیر کار اعلام کرد
جذب بیش از ۵۰ درصد مهارت آموختگان به بازار کار
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ۴۰ تا ۵۰ درصد افرادی که با هدف اشتغال در دوره‌های مهارتی سازمان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور شرکت می‌کنند، جذب بازار کار می‌شوند.
نیمی از مهارت آموزان، جذب بازار کار می شوند
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور از جذب 40 تا 50 درصدی افراد مهارت آموزان به بازار کار خبر داد و گفت: این رقم هنوز مطلوب نیست هرچند با توجه به تغییراتی که در دنیای تکنولوژی رخ می دهد، این رقم به 100 درصد نمی رسد.
تصویب آیین‌نامه«تامین مالی طرح‌های اشتغال فراگیر» امروز در دولت
آیین نامه اجرایی تامین مالی گسترش فرصت های شغلی و اجرای طرح های برنامه اشتغال فراگیر در دستور کار نشست امروز هیأت دولت قرار دارد.
برنامه‌های جدید اشتغال در دستور کار کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گزارشی از عملکرد این نهاد درزمینه اشتغال‌زایی مددجویان در بهار سال ۹۷ ارائه کرد.
زنگ بیدارباش تولید
اثر تورم بر صنایع پرتقاضا می‌تواند موجب کاهش معنادار تولید و افزایش بیکاری شود، کارشناسان اقتصادی نسبت به «خواب تولید» هشدارهای جدی داده‌اند.
گفت‌وگو با یک کارآفرین
ایده‌ای فرهنگی که پول ساز شد
شنیده‌ایم که می‌گویند کار فرهنگی نان ندارد. در اذهان عمومی هم انجام برنامه‌های فرهنگی - هنری، بیشتر در قالب غیرانتفاعی تعریف شده است. در کشور ما که حضور دولت حوزه فرهنگی قابل توجه است، خدمات فرهنگی - هنری هیچ‌گاه جایگاه مشخص یا ثابتی در سبد خرید خانوارها نداشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
ابتکارات سازمان تامین اجتماعی برای میدان دادن به استارت آپ ها قابل تقدیر است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از ابتکارات این سازمان برای میدان دادن به کسب و کارهای نوپا تشکر می کنیم، گفت: خدمات بسیار خوبی است که به کسب و کارهای نوپا برای فعالیت میدان می دهید و امیدواریم استانداردهای لازم برای ایجاد فضای رقابتی برای استارت آپ ها فراهم شود.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:
قاچاقچیان حرفه ای مجازات شوند
مسعود رضایی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس بیکاری را جدی ترین معضل کشور دانست و گفت: هنگامی که صحبت از بیکاری می شود یعنی نتوانسته ایم شغل ایجاد کنیم و بدتر اینکه مشاغل موجود را نیز نتوانسته ایم حفظ کنیم.
«بادیگارد سلبریتی» شغل پردرآمدی است؟
«٦‌میلیون! این کمترین دستمزد است و رقم حقوق بادیگاردها ممکن است به ١٠میلیون هم برسد، چون زندگی بادیگاردها خرجش زیاد است؛ از هزینه بدنسازی و مکمل گرفته تا لباس و قیافه. از طرفی کسانی که می‌خواهند حقوق ماهانه بدهند، کار زیادی از آدم می‌کشند. اصلا من برای همین بادیگارد ثابت و حقوق‌بگیر کسی نمی‌شوم و بیشتر موردی کار می‌کنم، البته مشتری‌های ثابتی هم دارم که فقط به من زنگ می‌زنند.»
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
حقوق شهروندی در روابط کارگر و کارفرما تبیین شود
احمد مشیریان، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در رعایت تنظیم روابط کار بین جامعه کارگری و کارفرمایی نیازمند تبیین حقوق شهروندی هستیم، گفت: باید در این زمینه به مختصات خاصی برسیم تا علاوه بر داشتن نقطه نظرات مشترک، تنظیم کننده این امور باشیم.
رقابت بیش از 500 جوان ماهر در هجدهمین مسابقات ملی مهارت
هجدهمین مسابقات ملی مهارت از بیست و چهارم تا بیست و هفتم تیرسال جاری در 33 رشته مهارتی با شرکت 544 جوان ماهر در سراسر کشور برگزار می‌شود.
پای ایده‌هایتان صبوری کنید!
جوان خوش‌فکری است و خوب‌تر از آن، مصمم و متمرکز. برایش هیچ چیز در دنیای خواستن و توانستن، نشد ندارد. ثابت‌قدمی از مهم‌ترین ویژگی‌هایش است؛ همان چیزی که خودش می‌گوید او را سرپا نگه‌ داشته. باهوش به نظر می‌رسد.
استارت‌آپ‌ها بیمه می‌خواهند اما با سازوکاری نو!‌
استارت‌آپ‌ها یا آنچه امروز بیزنس‌های مدرن نامیده می‌شوند، گستره وسیعی از و کسب‌وکارها را دربرمی‌گیرند که در چند سال اخیر در کشور ما نیز رشد قابل‌توجهی داشته‌اند.
در مراسم روز ملی اصناف تشریح شد
پشت صحنه گرانی‌ها در بازار
مراسم روز ملی اصناف دیروز با حضور وزیر کشور، معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس اتاق اصناف ایران، روسای اتاق‌های اصناف سراسر کشور و جمعی از روسای اتحادیه‌های صنفی برگزار شد. در حاشیه آیین روز ملی اصناف، وزارت کشور و اتاق اصناف ایران با هدف رفع مسائل و مشکلات اصناف، هم‌افزایی در راستای مدیریت بازار و توسعه اشتغال یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
معاون وزیر تعاون:
5 هزار روستا به عنوان کانون اشتغال کشور انتخاب شدند
معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 44 هزار روستای موجود در کشور، تعداد 5 هزار روستا به عنوان کانونی برای شناسایی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستایی انتخاب شده‌اند که به زودی اعلام خواهند شد.
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد
پرداخت کمک‌های غیرنقدی برای تقویت معیشت کارگران
یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: بررسی مجدد دستمزد در شورای عالی کار تاثیری بر وضع معیشت خانوارهای کارگری ندارد. او معتقد است که پرداخت کمک‌های غیرنقدی بهترین راه افزایش قدرت خرید کارگران است.
توافق اولیه همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای با دانشگاه علوم کاربردی آلمان
تامین نیروی کار مورد نیاز کشور آلمان در ایران
سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دانشگاه علوم کاربردی آلمان ( FHM) با هدف توانمندسازی و تامین بخشی از نیروی کار مورد نیاز آلمان تفاهم همکاری امضا می‌کنند.
اخلال ارزی در سبد معیشت طبقه‌ کارگر
براساس گفته اقتصاددانان، در 3 ماهه نخست امسال، قدرت خرید مردم 80 درصد کاهش یافته‌ است. فعالان کارگری بر این عقیده هستند که در این شرایط، مذاکرات مزدی و افزایش حدوداً 20 درصدی دستمزد کاملاً بی‌اثر شده ‌است.
جزئیات حمایت دولت از توسعه کسب و کارهای نوپا
مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت کار با اشاره به جزئیات توسعه کسب و کارهای نوپا گفت: در مجموعه وزارت کار از کسب و کارهایی که دارای نوآوری است حمایت می‌کنیم؛ کسب و کارهایی که قدرت رقابت در بازارهای خارجی را دارند.
در این مقاله به بحث و بررسی چند تصور رایج می‌پردازیم که اغلب به‌عنوان مزیت طرح‌های مبتنی بر حساب‌های انفرادی مطرح می‌شوند. اغلب این تصورات، اگر اشتباه نباشند، در بهترین حالت نیازمند شرایطی هستند که فراهم آوردن آنها آسان نیست.