اروپا حمایت می‌کند، آمریکا مخالفت
اما و اگرهای پیوستن به سازمان تجارت جهانی
ورود ایران به سازمان تجارت جهانی یکی از موضوعات بحث‌انگیز اقتصادی ایران است که در دوره پس از توافق هسته‌ای، امید به تحقق آن بیشتر شد.
دوره‌های رونق سهام پس از برجام مقایسه شدند
چهار تفاوت دو ابر جهش بورسی
بورس تهران پس از برجام دو دوره رشد شاخص را تجربه کرده است. اولین دوره با جهش ۲۰۰ درصدی خودرویی‌ها در زمستان ۹۴ همراه بود.
ارزها گزینه جدید سرمایه‌گذاری بازار سرمایه می‌شوند؟
صندوق دلاری در راه بورس
با توافق سازمان بورس اوراق بهادار و معاونت ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به زودی بازار صندوق ارزی راه‌اندازی می‌شود.
بنایی تاکیدکرد
وام‌های مسکن توان خانه‌دارکردن مستاجران را ندارد
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای توازن بهای مسکن درکشور نیازمند تخصصی شدن بنگاه های املاک هستیم تا از تعیین نرخ‌های سلیقه ای در بازار مسکن جلوگیری شود.
شاخص سهام ۱۹۶ واحد رشد کرد
صعود بورس با موتور جهانی
شاخص کل بورس تهران روز گذشته تحت‌تاثیر رشد قیمت‌ها در بازارهای جهانی با رشد ۱۹۶واحدی به رقم ۸۵هزار و ۵۹۱واحدی رسید.
شاخص ۱۹۶ واحد دیگر رشد کرد
عیار جذابیت در بورس تهران
از ابتدای هفته تاکنون شاخص سهام حدود ۸۴۷ واحد صعود کرده است. روندی که دیروز نیز با آغاز به کار بازارهای جهانی و جهش قیمت کالاها تقویت شد.
یادداشت تفاهم تأمین مالی میان ایران و روسیه امضا شد
یادداشت تفاهم تأمین مالی میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه (اکسیار) امضا شد.
مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات:
حوزه آی‌تی توان ایجاد اشتغالزایی بالایی دارد
فرنقی‌زاد گفت: وزارت ارتباطات اعتقاد دارد که در حوزه آی‌پی‌تی می‌تواند اشتغالزایی بسیار خوبی داشته باشد و امسال وزارت ارتباطات موظف است که 130 هزار شغل در این حوزه ایجاد کند.
میرزایی:
مذاکره برای سرمایه‌گذاری خارجی در 4 میدان مشترک ایران و عربستان
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید دارد که با تغییر الگو در قراردادهای نفتی، شرکت های خارجی خواهان سرمایه گذاری در میادین مشترک هستند و دراین بین هندی ها خواهان حضور در میدان فرزاد هستند.
صعود بورس ادامه یافت، نوسان ارز کنترل شد
حرکت بازارها در مدار آرامش
بازارهای سه‌گانه بورس، ارز و سکه برای دومین روز متوالی پس از سخنرانی ترامپ، روند متعادل خود را ادامه دادند.
آقاپورعلیشاهی مطرح کرد
جذب ۱۰ درصد از سرمایه ایرانیان مقیم خارج کسب و کار را رونق می بخشد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جذب حتی ۱۰ درصد از ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه ایرانیان مقیم در خارج از کشور کسب و کار را رونق می بخشد.
در یک پژوهش رسمی بررسی شد
5 دست‌انداز بازار بدهی
بازار سرمایه به‌عنوان یکی از ارکان بازار مالی نقش بسزایی در تخصیص بهینه منابع به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد. برای ساماندهی نیازهای مالی بنگاه‌ها در بازارسرمایه، ابزارهای مطلوب باید به بهترین شکل ممکن به کار گرفته شوند.
دشمن در سایه اقتصاد جهان
خوش‌بینی نسبت به رشد اقتصاد جهانی به ترس از عوام گرایی آمیخته شده و این حس در نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن دی سی ملموس است.
رضیان:
طرح ممنوعیت واردات کالای مشابه تولید داخل در کمیسیون صنایع مجلس تصویب نشد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: به‌دلیل اینکه قانونی برای ممنوعیت ایجاد واحدهای صنفی بزرگ عرضه کننده پوشاک خارجی وجود ندارد،دولت عملا نمی‌تواند افراد را از ایجاد این فروشگاه‌ها منع کند.
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد
وابستگی 30 درصدی اقتصاد به رونق بازار مسکن
کیان پورگفت: رونق بازار مسکن می‌تواند ۳۰ درصد از اقتصاد کشور را فعال کند.
آخرین آمار سهام شناور آزاد فرابورسی ها
قفل نامرئی رونق سهام
آخرین آمار منتشر شده از سهام شناور آزاد شرکت‌های فرابورسی روی سامانه کدال حکایت از این واقعیت دارد که مالکیت بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در این بازار، در اختیار سهامداران عمده یا فعالان حقوقی دولتی و شبه دولتی (تامین اجتماعی، سهام عدالت، صندوق‌های بازنشستگی، بیمه‌ها و...) است.
بورس صعودی شد، ارز و سکه نزولی
اثر صفر ترامپ در بازارها
شروع معاملات هفتگی بازارها با صعود نماگر بورس تهران و کاهش نرخ ارز و سکه نشانه‌ای از فروکش تب سیاسی ترامپ بود.
35 هزار واحد مسکونی خالی در منطقه یک تهران
بیش از 35 هزار واحد مسکونی تنها در یک منطقه از پایتخت، خالی از سکنه است که پیش‌بینی می‌شود این خانه‌های گران تهران، دوره رکود طولانی مدتی را پیش رو دارند.
گفتاری از فرشاد مومنی
اقتصاد رفتاری، ابزاری برای تحلیل اقتصاد ایران
فرشاد مومنی می‌گوید که در اقتصادهای توسعه‌نیافته‌ای مانند اقتصاد ایران باید قایل به استفاده از رویکردهای بین‌رشته‌ای بود و برای اینکه بتوان پدیده‌های مربوط به این اقتصادها را بررسی کرد در این زمینه اقتصاد رفتاری ابزار مناسبی است که می‌توانیم از آن برای تحلیل اقتصاد ایران استفاده کنیم.
عملکرد هفتگی بازیگران بازار بررسی شد
2 برداشت از خرید مجدد حقوقی‌ها
هفته گذشته سایه ریسک‌های سیاسی بر بورس تهران، کاهش ۸/ ۰ درصدی نماگر بازار سهام را به دنبال داشت.
وقتی سود سپرده‌ها کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذار ترغیب می‌شود به جای اینکه در بانک سرمایه‌گذاری کند، سرمایه خود را به صنعت و معدن تزریق کند.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
دلیلِ خصوصی‌سازی در آلمان این نبود که تنها یک عده‌ای پولدار شوند؛ بلکه واقعا قصد داشتند به رشد اقتصادی و صنعتی برسند؛ اما در ایران، چنین تمهیداتی، محلی از اعراب ندارد؛ نه نظارتی هست و نه سهم طلاییِ دولت در کار است؛ واگذارشده‌ها به امان خدا رها می‌شوند.