اینفوگراف ویژگی های لایحه بودجه 97
در اینفوگراف زیر مهمترین ویژگی های لایحه بودجه 97 را مشاهده می کنید.
شروط پایداری نشاط معاملاتی در بازار سهام شناسایی شد
روز رونق در بورس تهران
نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته رشد مناسب ۳۵۳ واحدی (معادل ۴/ ۰درصد) را تجربه کرد و در سطح ۹۱ هزار و ۵۵۲ واحد ایستاد.
نشست تخصصی «تدوین سند ملی اشتغال و سرمایه‌گذاری» برگزار می شود
در آستانۀ بزرگداشت هفتۀ پژوهش، نشست تخصصی «تدوین سند ملی اشتغال و سرمایه‌گذاری» برگزار می شود.
بدری:
۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار قفل پروژه های عمرانی را باز می کند
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه برای تکمیل پروژه های عمرانی در کشور ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت: منابع دولتی کفاف این میزان پروژه را نمی دهد، دولت باید با منابع بخش خصوصی تکمیل پروژه های عمرانی را ممکن کند.
سطح آمادگی بازار سرمایه برای پذیرش اسناد خزانه بودجه ۹۷ بررسی شد
نوبت عرضه در بازار بدهی
سرانجام موعد ارائه بودجه سال ۹۷ به مجلس فرا رسید. در حالی روز گذشته رئیس‌جمهوری برای تقدیم لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس شورای اسلامی رفت که پیش از این رئیس سازمان برنامه و بودجه از سهم ۷۸ درصدی اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی در بودجه عمرانی سال ۹۷ خبر داده بود.
شاخص سهام ۳۹ واحد رشد کرد
ورود محتاط پول به بورس
شاخص کل بورس تهران در جریان دادوستدهای روز گذشته با رشد اندک ۳۹ واحدی همراه شد و در ارتفاع ۹۱ هزار و ۱۹۹ واحدی نشست. برخورد قیمت نمادهای اثر گذار بر رشد شاخص کل در دوره رونق اخیر به سقف‌های تکنیکی، در کنار ابهامات و ریسک‌های سیاسی مهم‌ترین‌ دلایل روند کم رمق بازار سهام در چند روز گذشته ارزیابی می‌شود.
جزییات لایحه بودجه 97
مالیات حقوق کارکنان تامین اجتماعی 10 درصد تعیین شد
دولت مکلف است مالیات بر درآمد حقوق کارکنان سازمان تامین اجتماعی را همانند مستخدمین رسمی دولت به نرخ 10 درصد محاسبه و دریافت کند.
کاهش ۱۹ هزار میلیارد تومانی یارانه‌ها در بودجه سال آینده
درحالی تاکنون دولت در هر سال حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان بابت یارانه‌های نقدی پرداخت کرده است، این رقم را برای سال آینده تا ۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش داده است. با کاهش 19 هزار میلیاردی هزینه یارانه نقدی باید در انتظار حذف گسترده یارانه بگیران بود.
تقویت بخش خصوصی از مولفه های اقتصاد مقاومتی
عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری، تامین منابع مالی لازم برای حضور بخش خصوصی و همچنین هدایت صحیح نقدینگی به سمت تولید را از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی دانست.
گزارشی از انتظارات بودجه‌ای کارشناسان بورس
نگاه بازار سرمایه به بهارستان
رییس دولت دوازدهم لایحه بودجه سال 97 کشور را امروز تقدیم صحن علنی مجلس شورای اسلامی می‌کند، این در حالی است که پس از ارائه بودجه و انتشار و توزیع آن بین نمایندگان، بررسی همه‌جانبه آن در کمیسیون‌های تخصصی آغاز خواهد شد.
چرخش پول‌ها در معاملات سهام چگونه رخ داد؟
دماسنج سیاسی بورس تهران
پس از عبور شاخص سهام از قله تاریخی و رکوردشکنی‌های متعدد این نماگر، در هفته گذشته نشانه‌هایی از ضعف تقاضا مشاهده می‌شد.
لایحه بودجه سال ۹۷ فردا به مجلس تقدیم می‌شود
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، خبر داد که حسن روحانی، رئیس جمهور فردا برای تقدیم لایجه بودجه سال 97 کل کشور در صحن علنی مجلس حاضر خواهد شد.
جنب پل حافظ
کانال شکنی مجدد شاخص سهام
بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز هفته کاری پیش از تعطیلی میلاد رسول اکرم (ص) توانست با اتکا به رشد نرخ دلار و همچنین حضور خریداران مجددا به بالای مرز ۹۱هزار واحدی بازگردد.
رصد جهت بازارهای سکه و ارز را
دو پیام «دلار» به بورس
شاخص بورس در یک روند رفت و برگشتی در نهایت افت اندک ۶۰ واحدی را طی هفته گذشته تجربه کرد.
پور ابراهیمی:
تزریق منابع بانکی نسخه درمان تمامی واحدهای اقتصادی نیست
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق منابع مالی بانکی به یک واحد تولیدی که تولیداتش از توجیه اقتصادی برخوردار نیست، باعث اتلاف منابع مالی می شود.
رتبه‌بندی فساد اقتصادی و جایگاه ایران
هر ساله مجمع جهانی اقتصاد (WEF) گزارشی از رتبه‌بندی بر اساس فساد اقتصادی در کشورهای توسعه یافته را اعلام می‌کند که این بخش ذیل گزارش رقابت‌پذیری جهانی منتشر می‌شود.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
کارفرمایان هم باید برای ایمن‌سازی معادن خرج کنند
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: دولت برای ایمن سازی معادن به کمک کارفرمایان معادن آمده و بخشی از هزینه‌های آن را پرداخت می‌کند، اما این بدان معنی نیست که صفر تا صد هزینه‌های ایمنی را باید پرداخت کند.
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» انگلیس اعلام کرد: بر اساس گزارش «برآورد رقابت پذیری جهان» مجمع جهانی اقتصاد، نام آمریکا، ژاپن و بسیاری از کشورهای منطقه یورو در صدر فهرست کشورهایی است که بیشترین بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی را دارند.
در یک پژوهش پیشنهاد شد
فرمول بازارگردانی اوراق بدهی
تامین مالی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات از طریق اوراق درآمد ثابت در بازار سرمایه، مزایای قابل‌توجهی را نصیب بانی و خریدار می‌کند.
آیا بازار بر مدار منطق حرکت می‌کند؟
جدال عرضه و تقاضا در قله بورس
شاخص کل بورس تهران معاملات روز گذشته را با افت اندک ۱۵ واحدی به پایان رساند.
وظیفه قوه قضائیه است که به جای صدور حکم واحد برای میلیون ها سپرده گذار کوچک و بزرگ، پرونده سپرده های کلان را که تعداد آن ها نسبت به سپرده های کوچک و متوسط بسیارکمتر، و حجم ریالی آن ها بسیار بیشتر است به صورت موردی مورد رسیدگی قرار دهد و متناسب با تقصیر احتمالی آنان، برایشان حکم صادر نماید.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
دلیلِ خصوصی‌سازی در آلمان این نبود که تنها یک عده‌ای پولدار شوند؛ بلکه واقعا قصد داشتند به رشد اقتصادی و صنعتی برسند؛ اما در ایران، چنین تمهیداتی، محلی از اعراب ندارد؛ نه نظارتی هست و نه سهم طلاییِ دولت در کار است؛ واگذارشده‌ها به امان خدا رها می‌شوند.