اصلاح کتاب تعرفه های پزشکی در سازمان نظام پزشکی
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت اعلام کرد: شورای عالی بیمه، اصلاح کتاب تعرفه های پزشکی را به سازمان نظام پزشکی واگذار کرد.
نماینده دانشگاه هلسینکی فنلاند از بیمارستان میلاد بازدید کرد
نماینده دانشگاه هلسینکی فنلاند ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان تأمین اجتماعی میلاد با قائم مقام مدیرعامل این بیمارستان دیدار و گفت و گو کرد.
سوختگی در ایران ٨ برابر متوسط جهانی
رئیس هیئت‌مدیره جمعیت حمایت از بیماران سوختگی در نشست خبری جمعیت حمایت از بیماران سوخته، گفت: وضعیت سوختگی در کشور ما بسیار اسفناک است.
وزیر بهداشت در مجلس:
استمرار طرح تحول سلامت نیازمند پایداری منابع است
نشست فراکسیون ولایی مجلس با حضور وزیر بهداشت با محوریت بررسی طرح تحول سلامت برگزار شد.
تامین اجتماعی هزینه درمان بیماران فوتی را پرداخت می کند
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور ایجاد رضایتمندی و مساعدت در کاهش هزینه های درمانی بیمه شدگانی که به هنگام معالجه در مراکز درمانی فوت نموده اند، سازمان تامین اجتماعی پرداخت هزینه درمان این گروه را تقبل می کند.
مشاور ارشد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در امور درمان:
رعایت پروتکل های درمانی از نتایج استقرار سامانه نسخه الکترونیک است
مشاور ارشد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در امور درمان گفت: سازمان تأمین اجتماعی در استفاده از سامانه های الکترونیک که تکلیف برنامه های پنجم وششم توسعه است، با استقرار برنامه نسخه الکترونیک، گامی اساسی برداشته و این کار را با موفقیت آغاز کرده است.
رئیس انجمن رادیوتراپی- انکولوژی ایران
سالانه 100 هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور ثبت می‌شود
رئیس انجمن رادیوتراپی- انکولوژی ایران با بیان اینکه سالانه 100 هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور ثبت می‌شود، بیان کرد: ‌در حال حاضر 700 هزار نفر در کشور درگیر بیماری سرطان هستند.
پزشکیان:
افزایش اعتبارات طرح تحول سلامت در بودجه 97 ضروری نیست
نایب رییس مجلس گفت: نیازی به افزایش اعتبار و منابع حوزه سلامت درلایحه بودجه ۹۷ نیست.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خبر داد
بیش از ۴۰ مرکز درمانی تامین اجتماعی در دست طراحی و ساخت است
نخستین جشنواره خوشرویی مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی با حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در مشهد مقدس برگزار و در این جشنواره از پزشکان نمونه در این بخش تقدیر شد.
معضل فرسوده بودن برخی بیمارستان‌ها
خطر بیخ گوش بیمارستان‌های پلاسکویی!
با یک غرش زمین، آوار شدند و بر زمین فرو ریختند. بیمارستان‌هایی که از آنها به عنوان پناه مردم در زمان بحران یاد می‌شد، در مقابل آزمون زلزله، مردود شدند و دو بیمارستان تازه‌ساخت در سرپل ذهاب و اسلام‌آبادغرب، در پی وقوع زلزله کرمانشاه، با خاک یکسان شدند.
مرگ ۱۰ درصد ایرانی‌ها بر اثر آلودگی هوا
مطالعات اپیدمولوژی آلودگی هوای تهران، دوشادوش بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا نشان‌ می‌‌دهد از هر ۱۰ مرگ در ایران، یکی بر اثر آلودگی هوا صورت گرفته است.
٧٣ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده است
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر در تهران زلزله رخ دهد، بیمارستان‌ها مقاومت ندارند و مشکل ایجاد می‌کند، گفت: طراحی بیمارستان‌های جدید طوری است که در مواقع زلزله علاوه بر مقاومت لازم، به افزایش ٢.٥ برابری تخت‌ها در مواقع عادی می‌انجامد، این بیمارستان‌ها متمرکز و منسجم و هوشمند بوده و از نظر موقعیت و ترافیک زمینی مناسب است و قابلیت افزایش تخت را دارد.
جمالی سوسفی اظهار کرد:
نظام مالی حلقه مفقوده بهداشت و درمان
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ایجاد نظام مالی در منابع سلامت از هزینه کردهای اضافی جلوگیری می کند، گفت:‌ دولت باید منابع قابل پرداخت برای حوزه سلامت را تا پیش از بودجه مشخص کند.
پایان سال ۹۷، آخرین فرصت اجرای نظام ارجاع در کشور
طبق بند دوم ماده ۱۸ قانون برنامه ششم توسعه، سطح بندی تمامی خدمات تشخیصی و درمانی در کشور باید بر اساس نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده انجام شود و اجازه تجویز این گونه خدمات صرفا بر اساس راهنماهای بالینی، طرح ژنریک و نظام دارویی ملی کشور خواهد بود؛ برنامه‌ای که در چهارسال گذشته زیرساخت‌های آن فراهم شده و حالا منتظر تکمیل مراحل باقیمانده است.
یک کارشناس بیمه‌های اجتماعی مطرح کرد
سلامتِ کالایی، بازی با جان مردم
کامبیز لعل، کارشناس بیمه‌های اجتماعی معتقد است؛ عقب‌نشینی طرح تحول نظام سلامت از اهداف اولیه خود موجب کالایی شدن نظام سلامت و در یک کلام گره خوردن آن به روابط و مبادلات پولی است.
مراجعه ٧٧٥ مصدوم زلزله به 2 بیمارستان تامین اجتماعی کرمانشاه
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع زمین لرزه در سطح استان کرمانشاه، ٧٧٥ مصدوم به بیمارستان های تامین اجتماعی شهدا و حضرت معصومه(س) مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
ابتلای ۲۷ میلیون نفر از جمعیت جهان به سرطان تا سال ۲۰۲۰
نایب رئیس انجمن سرطان ایران با اشاره به ابتلای ۲۷ میلیون نفر به سرطان تا سال ۲۰۲۰ در جهان گفت: سازمان بهداشت جهانی شیوع سرطان را به پنج رده تقسیم بندی کرده است که کشور ایران در رده چهارم است.
خدمات توانبخشی؛ حلقه کم‌فروغ نظام سلامت
«اغلب استان‌های کشور، حتی یک مرکز توانبخشی هم ندارند.» اینها گوشه‌ای از اظهارات چندروز قبل معاون درمان وزیر بهداشت است که به‌روشنی از خلا خدمات توانبخشی در نظام سلامت حکایت دارد.
شایع‌ترین دلایل خشکی چشم را بشناسید
چشم‌های‌تان کویر شده؟
کار، شیوه زندگی، خوردوخوراک و حتی وضعیت سلامت‌تان، می‌توانند بر غدد اشکی شما تاثیر بگذارند و با خشک‌تر کردن‌شان، چشم‌هایی خسته و درگیر با خارش و سوزش را به شما هدیه کنند.
شروط فعالیت پزشکان در طرح نظام ارجاع
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تکمیل فرآیند پرونده الکترونیک و سطح بندی خدمات،‌ برخی الزامات فعالیت پزشکان در طرح نظام ارجاع را عنوان کرد.
با شروع طرح تحول نظام سلامت، بخش زیادی از مشکلات بیماران خاص، به شکل جدی موردتوجه متولیان نظام سلامت قرار گرفت.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.