جلودارزاده عنوان کرد
لزوم تخصیص ردیف توانمندسازی اقشار نیازمند در بودجه 97
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای حمایت از اقشار نیازمند، در لایحه بودجه ۹۷ ردیف های خوبی اختصاص داده شده است.
کمالی پور خبر داد
وکلای ملت پیگیر حقوق کودکان بدسرپرست
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از طی مراحل پایانی بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خبر داد که در آن به تناسب اقدامات والدین در جهت کودک‌آزاری مجازات تعیین شده است.
سخنگوی ناجا:
میانگین سن اعتیاد زنان ۲۶ سال است
سخنگوی ناجا گفت: میانگین سن اعتیاد در مردان در حال حاضر در کشور ما 24 سال و زنان 26 سال است، اما شروع انحراف به 15سالگی رسیده است.
پذیرش ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در گرمخانه‌ها
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب‌ها در گرمخانه‌های تهران پذیرفته می‌شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ‌های اطراف تهران به سر می‌برند.
دکتر میدری:
پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان راه اندازی می شود
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان خبر داد.
افزایش ۹.۲ درصدی اعتبارات بهزیستی درلایحه بودجه ۹۷
رییس سازمان بهزیستی کل کشور گفت:‌ بودجه بهزیستی در لایحه سال ۹۷ در مقایسه با سال گذشته ۹.۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
افزایش اعتبارات نهادهای حمایتی در لایحه بودجه سال 97
در لایحه بودجه سال ۹۷ اعتبار پیشنهادی برای نهادهای حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
گام دولت برای عملیاتی کردن طرح کاهش آسیب های اجتماعی در بودجه ۹۷
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ایجاد یک نقشه راه مشخص در کنترل آسیب های اجتماعی، گفت:‌ با اختصاص بودجه تنها بخشی از مشکلات حل می شود.
نشست تخصصی «فقر در ایران» برگزار می شود
در اولین روز از هفتۀ پژوهش، نشست تخصصی «فقر در ایران» برگزار می شود.
اجرای برنامه های آموزشی و مشاوره ای برای کودکان کار
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای برنامه های 'آگاه سازی' برای کودکان کار گفت: به کودکان کار در مراکز روزانه و شبانه روزی درباره مراقبت از خودشان آموزش داده می شود.
مروری بر بودجه رفاهی دولت برای سال 97
دولت برای سال آینده پیشنهادات بودجه‌ای جدیدی برای ساماندهی حوزه رفاهی ارائه کرده است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به تغییر نام سازمان هدفمندی یارانه‌ها به «صندوق رفاه اجتماعی» و تغییر ماموریت‌های محوله این سازمان ذیل وزارت رفاه و کاهش بودجه یارانه اشاره کرد.
اواخر آذرماه
برگزاری اولین کنگره بین‌المللی «۶۰ سال مددکاری اجتماعی»
اولین کنگره بین المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در ایران با شعار «گذشته، حال، آینده»، با حضور ۱۹ کشور خارجی و همکاری بیش از ۶۰ سازمان و تشکل مرتبط داخلی در ماه جاری برگزار خواهد شد.
خضری مطرح کرد
سیکل معیوب درمان اعتیاد ناشی از نادیده‌گرفتن آینده معتادان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موفقیت 10 درصدی کشور در درمان اعتیاد، از نبود برنامه‌ای منسجم برای برگشت معتادان بهبودیافته به جامعه انتقاد کرد.
تشکیل کارگروه ملی توانمندسازی جامع زنان سرپرست خانوار
کارگروه ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مسئولیت معاونت امور زنان و خانواده و به ریاست معصومه ابتکار با مشارکت دستگاههای اجرایی مرتبط در این معاونت تشکیل شد.
گزارش تصویری گردهمایی روز جهانی معلولان
گردهمائی بزرگ روز جهانی معلولان صبح یکشنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار شد.
جلوگیری از پیوند خوردن فقر با معلولیت با همکاری دولت، مردم و نهادهای های مدنی
پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولان
رییس جمهور در پیامی به گردهمایی روز جهانی معلولیت گفت: تجربه نشان داده است که شهروندان دارای معلولیت هنرمندان، ورزشکاران، کارآفرینان، صنعتگران و پژوهشگران برجسته ای به جامعه عرضه کرده اند.
برخورد با ناقضان قوانین معلولان
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه با افراد یا مسئولانی که قوانین مربوط به معلولان را اجرایی نمی کنند، برخورد می شود، گفت: از مهر ماه مستمری معلولان به ۲۰ درصد حداقل حقوق رسیده است.
رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد
کودکان زیر یکسال غربالگری شنوایی می‌شوند
رئیس سازمان بهزیستی کشور از تحت پوشش قرار گرفتن تمام کودکان زیر یکسال در طرح غربالگری شنوایی سنجی و ۸۰ درصد از کودکان۳ تا ۵ سال در طرح غربالگری بینایی سنجی خبر داد.
بیکارانِ مناطق محروم زیر پای آسیب‌ها له می‌شوند
نامتوازن بودن رشد نرخ بیکاری در استان‌های کشور نشان از آن دارد که امکانات توسعه به صورت برابر توزیع نشده و استان‌هایی با داشتن جغرافیا و جمعیت یکسان، میزان بهره‌مندی متفاوتی دارند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:
۶۴ کودک در زلزله کرمانشاه «یتیم» شده‌اند
رئیس سازمان بهزیستی کشور از شناسایی ۱۱۸ معلول جدید در زلزله غرب کشور خبر داد و گفت که در زلزله کرمانشاه ۶۴ کودک یتیم شده‌اند.
پنجشنبه هفته گذشته پس از بازگشت مسئولان ارشد وزارت رفاه از مناطق زلزله‌زده، یکی از بازماندگان زلزله در هواپیما می‌گفت همه خانواده‌اش را از دست داده و برای یافتن کار و اسکان‌یافتن به تهران می‌آید.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.