خداحافظی با کار برای سلامتی بهتر است یا کار کردن در سال‌های میان‌سالی و پیری؟
به‌موقع بازنشسته شوید!
نگران دخل‌وخرج‌تان هستید و ترس از کم شدن درآمدتان، شما را از پر کردن برگه درخواست بازنشستگی پشیمان می‌کند؟ شاید بازنشستگی، باعث کاهش درآمد شما شود، اما به گفته محققان، می‌تواند به سلامت شما خدمت بزرگی کند.
چطور باید از افراط در استفاده از دنیای مجازی دوری کنیم؟
در فضای مجازی، زمینگیر نشوید!
خبرهای مربوط به فضای مجازی و تغییراتی که در زندگی ما می‌دهد روز‌به‌روز بیشتر می‌شوند. همین کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی، همین اینستاگرام و دنیای شخصی، همین کوتاه‌نویسی‌ها و کوتاه‌خوانی‌های روزمره که توهم خواندن به ما می‌دهند.
بررسی الگوهای جابه‌جایی جمعیتی و نسبت آن با کیفیت سیاست‌‌‌‌گذاری‌ها در مناطق روستایی
حاشیه‌نشین‌ها؛ همزاد توسعه نامتوازن
چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر که برگزار شد، بسیاری از مسئولان اجرایی کشور از روند کاهش جمعیت روستاها و آسیب‌پذیری روستانشین‌ها ابراز نگرانی کردند.
وزیر رفاه خبر داد؛
بررسی پوشش بیمه ای معتادان در جلسه شورای عالی بیمه
وزیر کار گفت: در جلسه اخیر شورای عالی بیمه، پوششهای بیمه ای مورد بررسی قرار گرفت و پروتکلی به انجام رسید که براساس آن علاوه بر خدمات دارویی، خدمات مشاوره هم رایگان ارائه خواهد شد.
خدمات حمل و نقل ویژه شود
نیاز به تبعیض مثبت درهمه زمینه ها برای معلولان
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هنگامی که امکانات شهری مانند خدمات حمل و نقل به گونه ای است که همه افراد جامعه از آن استفاده می کنند، برای معلولان نیز باید خدمات حمل و نقل ویژه ای درنظر گرفت.
گودرزی مطرح کرد
خانواده‌های دارای فرزند معلول درگیر مشکلات معیشتی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس آماده بررسی هر گونه طرحی برای حمایت از معلولان از سوی سازمان بهزیستی است.
کیان پور مطرح کرد
زندگی ۸ میلیون نفر در ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده
عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری زندگی ۸ میلیون نفر در ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده از اجرایی نشدن مصوبه تسهیلات بافت فرسوده انتقاد کرد.
رتبه شکاف جنسیتی در دولت دوازدهم بهبود می‌یابد
٦٨ روز از شروع به کار دولت دوازدهم سپری شده‌ و این پرسش که آیا در دولت دوازدهم رتبه ایران در شاخص شکاف جنسیتی بهبود می‌یابد، پررنگ‌تر شده ‌است. مهم‌ترین مساله این است که اگر قرار است بهبودی در این عرصه حاصل شود با چه سیاست‌ و برنامه‌ای اتفاق می‌افتد.
شیوع اختلالات روانی در زنان بیش از مردان است
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: زنان بیشتر از مردان در معرض شیوع اختلالات روانی هستند به طوری که براساس بررسی‌های به عمل آمده 37.9 درصد زنان و 27.6 درصد مردان در تهران در معرض اختلالات روان قرار دارند.
رئیس سازمان بهزیستی:
90 درصدکودکان غربالگری تنبلی چشم می شوند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به منظور کاهش افراد مبتلا به نارسایی های چشمی، 90 درصد از کودکان غربالگری تنبلی چشم می شوند.
اعلام آمادگی مجلس برای بازنگری در قانون جامع حمایت از معلولین
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی مجلس برای بازنگری در قانون جامع حمایت از معلولین، بر ضرورت تعامل دولت و مجلس با یکدیگر برای فراهم کردن زمینه حضور فعال نابینایان در جامعه تاکید کرد.
طراحی بسته حمایتی جدید بهزیستی برای خانواده‌های 5 معلول به بالا
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، از طراحی بسته حمایتی جدیدی با 17 خدمت برای خانوارهای 5، 6 و 7 معلول خبر داد و گفت: چنانچه بودجه این طرح مصوب شود، ممکن است یارانه این خانوارها ماهانه به 2 میلیون تومان افزایش یابد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد
خلای قانونی برای ساماندهی کودکان کار
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای ساماندهی کودکان کار با خلاء قانونی مواجه هستیم و نیاز است قانون جامعی تدوین شود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران:
بهزیستی در جذب کودکان کار مطابق آئین‌نامه دولت عمل می‌کند
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: وزارت رفاه و سازمان بهزیستی بر این اعتقادند که در ساماندهی کودکان خیابانی باید براساس آیین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی مصوب هیأت دولت در سال 84 عمل کرد.
با وجود اعلام‌های قبلی مبنی بر توقف طرح جمع‌آوری کودکان کار، این طرح همچنان ادامه دارد
سردرگمی تصمیم‌گیران برای کودکان کار
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اگر جمع‌آوری کودکان متوقف نشود، وزیر کشور و شهردار تهران را به صحن مجلس می‌آوریم.
کودکان کار بازیچه چالش‌های کاغذی
سه روز نگذشته بود از اعلام رسمی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور که گفته بود «کودکان زباله‌گرد تا ٦ ماه آینده از چرخه زباله‌گردی خارج خواهند شد» اما روز گذشته یک مسوول دیگر در این سازمان، اعلام کرد که «حذف کار کودک قابل تحقق نیست.»
هاشمی در نطق میان دستور:
دولت لایحه مدیریت آسیب های اجتماعی را تدوین کند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از دولت درخواست کرد که لایحه مدیریت آسیب های اجتماعی را تدوین و برنامه مشخصی در زمینه مدیریت آن ارائه دهد.
کوچکی‌نژاد ابراز کرد
لزوم تعیین تکلیف بیش از ۱۵ هزار میلیارد پول در سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها
رئیس کمیته تحقیق و تفحص سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: سازمان حدودا ۱۵ سال است که فعالیت می‌کند و بیش از ۱۵ هزار میلیارد پول باید در این سازمان شفاف سازی شود.
تبیین درمانگران اعتیاد
خوب و بد «بیمه درمان معتادان»
با گذشت ۱۰ سال از تصویب بیمه درمان معتادان در ستاد مبارزه با مواد مخدر، این مساله همچنان معطل مانده و اجرایی نشده است.
سن‌ ازدواج‌ مددجویان کمیته امداد بالا رفته است
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شوری اسلامی با بیان اینکه همکاری و تعامل بسیار خوبی میان کمیته امداد و دولت ایجاد شده است گفت: تا کنون ۹۷ درصد اعتبارات اختصاص یافته به کمیته امداد محقق شده و تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی برای اشتغال‌زایی مددجویان جذب شده است.
زمانی که صحبت از معلولان می‌شود، ناخودآگاه انسان یاد مشکلات آنها می‌افتد. معلولانی که چه به لحاظ تحصیلی و چه از نظر مهارتی شرایط لازم برای اشتغال به کار در هر دو بخش خصوصی و دولتی را ندارند.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.