مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان و کارکنان:
تحقق سه جانبه گرایی، تحکیم سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را در پی دارد
کارگاه آموزشی هیات های بدوی تشخیص مطالبات تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل وصول حق بیمه و مدیر کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان برگزار شد.
فهرست کارگزاران رسمی برون مرزی تامین اجتماعی
اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با کارگزاران رسمی برون مرزی سازمان تامین اجتماعی را در قالب زیر مشاهده می کنید.
شماره 125 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
یکصد و بیست و پنجمین شماره آتیه نو، هفته نامه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 30 مهرماه ۱۳۹۶ توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
نایب رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:
شرایط بازنشستگی پیش از موعد مهیا نیست
نایب رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید: باتوجه به وضعیت محیط‌های سخت و زیان‌آوری که کارگران در آن کار می‌کنند و هیچ نظارتی بر آنها وجود ندارد، این قشر نمی‌تواند پیش از موعد قانونی بازنشسته شود.
معاون امور بیمه ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد
تامین اجتماعی آماده جهش بزرگ در ارایه خدمات الکترونیک
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فراهم ساختن زیر ساخت های لازم در ارایه خدمات الکترونیک به ذینفعان، از آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای جهشی بزرگ در حوزه های خدمات الکترونیک خبر داد.
معاون حقوقی و امور مجلس در جلسه شورای هماهنگی تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی:
نگاه به سازمان تأمین اجتماعی باید مبتنی بر دیدگاه بیمه ای باشد
جلسه شورای هماهنگی تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با حضور معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی در راستای تعامل سازنده و مطلوب با مقامات استانی و استفاده از ظرفیت های موجود با تشریک مساعی بین سازمان ها و شرکت های تابعه برگزار شد.
استعلام آنلاین 4 واقعه حیاتی مستمری بگیران تامین اجتماعی
مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: استعلام آنلاین 4 واقعه حیاتی مستمری بگیران این سازمان به طور یقین مشکلات گذشته را کاهش می دهد و در بهترین شرایط این کار صورت می گیرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:
لایحه بیمه زنان خانه دار تقدیم مجلس می شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مطالعه های لازم در مورد چگونگی اجرای بیمه زنان خانه دار در حال انجام است و به زودی دولت لایحه آن را تقدیم مجلس می کند.
گفتگو با مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی:
پوشش بیمه ای ٣٢ هزار اتباع خارجی داخل کشور
در سال‌های اخیر به خصوص بعد از تشکیل اداره کل اتباع، موضوع پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی و ایرانیان خارج از کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفت.
دکتر ربیعی خبر داد
تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه برای گسترش «بیمه فراگیر اجتماعی»
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیماری‌های روانی با کاهش کیفیت زندگی، هزینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بالایی را به جامعه اعمال می‌کنند، گفت:‌ در تلاشیم تا با گسترش طرح «بیمه فراگیر اجتماعی» گامی در جهت گسترش امنیت روانی اعضای جامعه برداریم.
آشنایی با خدمات سازمان تامین اجتماعی؛
شماره تلفن ١٤٢٠ پل ارتباطی بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان با سازمان تامین اجتماعی
مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته با هدف پاسخگویی سریع به بیمه شدگان، بازنشستگان، مستمری بگیران و کارفرمایان راه اندازی شد.
دریافت ٦ هزار ایده خلاقانه و انتخاب 42 ایده برتر در «جشنواره خلاقیت»
تزریق خلاقیت به بدنه سازمان تامین اجتماعی
4 برگزیده «جشنواره خلاقیت» از میان ٦ هزار ایده خلاقانه برگزیده و با حضور مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی طی مراسمی معرفی شدند.
اصلاح قوانین بازنشستگی، فقیر و غنی نمی‌شناسد
بسیاری از صندوق‌های بازنشستگی جهان از الگوی نظام مبتنی بر مزایای معین تبعیت می‌کنند که مبانی مشترکی با بیمه‌های اجتماعی دارد.به این معنی که حقوق بازنشستگی براساس سال‌های اشتغال مشترکان و متوسط دریافتی آنها در سال‌های پایانی و اعمال آن در فرمول‌های یکسان محاسبه و پرداخت می‌شود.
مدیرکل اتباع تامین‌اجتماعی اعلام کرد
بهره‌مندی 3‌هزار تبعه ایرانی از خدمات تامین‌اجتماعی
مدیرکل اتباع سازمان تامین‌اجتماعی گفت: «درحال حاضر بیش از 3 هزار ایرانی مقیم خارج از کشور از خدمات این سازمان برخوردارند و به تامین‌اجتماعی حق‌بیمه پرداخت می‌کنند.»
با صدور حکمی از سوی دکتر نوربخش انجام شد؛
انتصاب مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا)
مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور حکمی مرتضی لطفی را به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا) منصوب کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی:
شرکای اجتماعی بازوان توانمند فکری و اجرایی سازمان تامین اجتماعی هستند
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکای اجتماعی بازوان توانمند فکری واجرایی سازمان تامین اجتماعی هستند، افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی پل ارتباطی شرکای اجتماعی با سایر معاونت هاست.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت:
اتکای بیمه سلامت به بودجه عمومی باید کاهش یابد
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که یکی از مشکلات نظام بیمه ای، تمرکز و تامین منابع پایدار است، گفت: تامین منابع پایدار یعنی اینکه ما نمی توانیم سلامت و بیمه مردم را در حوزه درمان به درآمدهایی وصل کنیم که از تحقق آن مطمئن نیستیم.
معاون بیمه ای تامین اجتماعی خبر داد
قابلیت رسیدیگی دوباره آرای کمیسیون های پزشکی تامین اجتماعی
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با حضور در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما با بیان توضیحاتی درباره کمیسیون های پزشکی تأمین اجتماعی گفت: رای کمیسیون های پزشکی قابل اعتراض و رسیدگی مجدد است.
٤٤ درصد بازنشسته های تامین اجتماعی کمتر از ٦٠ سال سن دارند
پرداخت مستمری ماهانه و ارائه خدمات درمانی از عمده ترین وظایف سازمان تامین اجتماعی در برابر بازنشستگان و مستمری بگیران است و به نوعی تمام ابعاد زندگی آنها متاثر از عملکرد این سازمان است.
زمان دریافت کارت آزمون استخدامی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ
مدیرکل امور اداری سازمان تأمین ‌اجتماعی، تاریخ ونحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ را اعلام کرد.
صندوق‌های بازنشستگی نهادهایی عمومی‌اند و هر گونه تغییر در آنها باید با اطلاع و جلب مشارکت و همراهی ذینفعان به انجام رسد. پیام این دستورالعمل آن است که نمی‌توان در اتاق‌های دربسته و با حضور تنی چند از مدیران و کارشناسان تصمیم‌هایی گرفت و انتظار داشت ذینفعان از آن پیروی کنند.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.