خلع سلاح دولت توسط صندوق های بازنشستگی
وابستگی صندوق‌های بازنشستگی به بودجه عمومی و منابع کل ملت (در اختیار دولت) به طرز وحشتناکی رو به افزایش است.
شماره 133 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
یکصد و سی و سومین شماره هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 26 آذر ۱۳۹۶ توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
جهانگیری مطرح کرد
کمک 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی به صندوق های بازنشستگی
معاون اول رییس جمهوری گفت: صندوق های بازنشستگی با مشکلات جدی روبرو هستند و حدود 50 تا 60 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 97 برای کمک به آنها در نظر گرفته شده است .
وقتی بازنشسته ها از تورم جا ماندند
عمده مشکلات معیشتی امروز مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری را می توان ناشی از دوره ای دانست که میزان افزایش حقوق بازنشستگان از نرخ تورم سالانه کشور عقب افتاد.
مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
عضو هیات مؤسس مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری گفت: تعیین تکلیف و ثبت این مجمع در انتظار نهایی شدن و تصویب طرح ماده‌واحده الحاقی مربوط به تشکل‌های صنفی و کانون‌های بازنشستگی به قانون مربوطه در مجلس و تصویب آیین‌نامه مربوط به کانون‌ها و تشکل‌های صنفی در دولت است.
سازمان تامین اجتماعی بین النسلی است
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: کسی که شاغل است و به سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت می‌کند باید برای آینده خود امنیت شغلی و روانی داشته باشد.
در نشست «فقر در ایران» مطرح شد
تامین اجتماعی مانع سقوط خانوارها به زیر خط فقر
دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف در خصوص نتایج بررسی نقش سازمان تامین اجتماعی در رفاه خانوارها گفت: نتایج نشان داده نرخ و روند افزایش فقر در بین خانوارهای نامرتبط با سازمان تامین اجتماعی به مراتب بیش از خانوارهای مرتبط با این سازمان است و 48 درصد خانوارهایی که ارتباطی با تامین اجتماعی نداشته‌اند به زیر خط فقر رفته اند اما این رقم در میان افراد تحت پوشش، 17 درصد است.
در نشست تامین اجتماعی-توسعه اقتصادی، تعامل ها و تقابل ها تشریح شد
شرط اثرگذاری نظام تامین اجتماعی بر امنیت اجتماعی و رشد اقتصادی
فرشاد مومنی، اقتصاددان در نشست تامین اجتماعی-توسعه اقتصادی، تعامل ها و تقابل ها گفت: در شرایط بحران بیش از حد متعارف در کشورها در حوزه رفاه باید به دنبال چسب اجتماعی باشیم که در واقع نظام تامین اجتماعی در کشورها مهمترین چسب اجتماعی است.
تاکید نوربخش بر خدمات‌رسانی به کارگران ساختمانی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تأکید بر تداوم خدمت‌رسانی سازمان تأمین اجتماعی به کارگران ساختمانی، گفت: ١٠٠ نفر کارگر ساختمانی در شهر جهرم و ٥٠ کارگر ساختمانی در بخش خفر به کارگران ساختمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی افزوده می‌شود.
صدور 2 میلیون و 300 هزار بیلان در شعب تامین اجتماعی
مدیرکل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته تعداد 2 میلیون و ٤٠٠ هزار بیلان در شعب تامین اجتماعی کشور صادر شد.
ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه
ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی از طریق بستر تلفن همراه (USSD) با کد دستوری #١٤٢٠*٤٤* فراهم شده است و بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان می توانند با شماره گیری این کد دستوری خدمات غیرحضوری این سازمان را دریافت کنند.
صیادان جنوب تنها 6 ماه در سال صید می‌کنند
50 سال انتظار برای بازنشستگی
عبدالناصر و دو پسرش -مانند دیگر مردم بوشهر- سال‌های سال است که رزق و روزی‌شان را از دریا می‌گیرند؛ دریایی که طناب مرگ و زندگی‌شان را به آن بسته‌اند.
قائم مقام شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد
آمادگی شهرداری تهران برای همکاری دو جانبه با تامین اجتماعی
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی به همراه مشاوران و مدیران این مجموعه طی نشست مشترکی با قائم مقام و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران بر همکاری دوجانبه در راستای توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی تأکید کردند.
سخنگوی صندوق بازنشستگان کشوری مطرح کرد
علت تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباط با تاخیر در پرداخت مستمری‌ها گفت: تاخیرها بیش از 24 ساعت نیست.
جعفرزاده ایمن آبادی خبر داد
پیشنهاد پرداخت یارانه به بازنشستگان حداقلی بگیر
به گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به حدود 11 میلیون نفر از گروه‌های نیازمند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی یارانه پرداخت می‌شود.
پنجمین نشست کمیته تلفیق شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی در سال 96 برگزار شد
پنجمین نشست کمیته تلفیق شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی در سال 96 به ریاست دکتر ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد .
افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی، سقف تعهدات بیمه تکمیلی برای بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را ١٤ میلیون تومان اعلام کرد.
تحمیل ۴۳۵ هزار میلیارد تومان بار مالی به صندوق‌
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشور می‌گوید: در طول سال‌های اخیر تصمیم‌هایی در حوزه بازنشستگی در کشور گرفته‌شده که اگر مدیران موفق گوگل و فیس بوک هم صندوق‌های بازنشستگی را اداره می‌کردند با مشکل روبه‌رو می‌شدند.
محاسبه خدمت سربازی در سوابق بیمه ای
مدیر کل دفتر نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در یک ارتباط تلفنی با رادیو تهران به سئوالات بیمه ای شنوندگان پاسخ داد.
انتصاب سرپرست شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران
عضو هیات مدیره شرکت خانه سازی ایران به عنوان سرپرست این شرکت منصوب شد.
ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی، امروز دیگر موضوعی آشنا برای همه کنشگران سیاسی و اجتماعی است.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.