آمادگی تعاونی‌ها برای حل مشکلات اقتصادی
رئیس اتاق تعاون ایران از اعلام آمادگی بخش تعاون برای حل مشکلات و معضلات کنونی اقتصاد خبر داد و گفت: بخش تعاون در استان‌ها می‌تواند با توزیع عادلانه ثروت و درآمد در واحدهای تعاونی به حل فقرزدایی کمک کند.
شماره 158هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و پنجاه و هشتم هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 10 تیر 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
وزیر تعاون:
1150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی پرداخت شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 1150 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های مربوط به اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است، پیش بینی کرد که این روند در ماه‌های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.
رییس اتاق تعاون:
تجمیع سهام عدالت، به تعاونی‌ها ضرر می‌زند
رییس اتاق تعاون ایران گفت: اینکه تعاونی‌های سهام عدالت به صندوق‌های سرمایه گذاری تبدیل شود، به بخش تعاون صدمه جدی می‌زند.
یادداشتی از یاسر باقری
دکترین رفاه
سیاستگذاری اجتماعی ایران در تاریخ چهار دهه پس از انقلاب، جهتگیریهای متفاوتی را تجربه کرده است.
واکنش سخنگوی دولت به تحریم افطار رییس جمهور به علت وضع معیشتی مردم:
دولت چه کاری می توانست انجام دهد که انجام نداد؟
سخنگوی دولت در واکنش به تخریب دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ ای به بهانه خروج آمریکا از برجام گفت: درحال حاضر در ضربه زدن به دولت به معنای ضربه به قوه‌ مجریه محسوب نمی‌شود.
چرا آمار اشتغال بخش خدمات بالا می‌رود؟
میل به "خوب زندگی کردن" در مردم بیشتر شده است
با وجود آنکه امروز مشاغل خدماتی به بالاترین سهم اشتغال در بازار کار رسیده و جذابیت کسب و کارهای خدماتی، بسیاری از جویندگان کار را به این نوع مشاغل علاقه‌مند کرده است، اما کارشناسان معتقدند بدون همراهی بخش‌های صنعت و کشاورزی، توسعه اشتغال در بخش خدمات به ایجاد یک بازار کار متعادل منجر نخواهد شد.
بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت
تدوین برنامه فقرزدایی دولت در 6 محور
سازمان برنامه و بودجه در گزارشی به اعلام عملکرد و برنامه‌های دولت در زمینه فقرزدایی پرداخته است. در این گزارش که بیشتر بر پایه عملکرد سال‌های 1395 و 1396 و برآورد سال 1397 استوار است، اقدامات و برنامه‌های حمایتی برای کاهش فقر در 6 محور تامین معیشت، اشتغال، مسکن، امنیت غذایی، حمایت تحصیلی و پوشش بیمه تامین اجتماعی تعریف شده است.
برنامه‌های دولت در حوزه تعاونی‌ها تشریح شد
برنامه ایجاد ۶۴ هزار فرصت شغلی در بخش تعاونی
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید دارد که بخش تعاون و اقتصاد تعاونی در جهت افزایش بهره‌وری، کارآمد کردن واحدهای کوچک، فقرزدایی و بسط عدالت اهمیت دارند.
یارانه به کاهش «فقر» کمکی نکرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سالانه بیش از ۴۴ هزار میلیارد یارانه در کشور پرداخت می‌شود، گفت: به دلیل فقدان سیاستگذاری‌های اجتماعی درست پرداخت این میزان یارانه نه به کاهش فقر، نه به افزایش اشتغال و به بهبود عدالت کمک کرده است.
لاریجانی در دیدار با اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون و فراکسیون تعاون مجلس مطرح کرد
اعلام آمادگی مجلس برای اصلاح قانون تسهیل فعالیت تعاونی ها
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ویژه تعاونی‌ها در کشور، بر ضرورت تلاش این بخش برای هدایت نقدینگی به سمت حوزه تولید و سرمایه گذاری تأکید کرد.
پروفسور مسرت:
افزایش قدرت خرید مردم کلید برون رفت از بحران
پروفسور محسن مسرت، گسترش تفکر نئولیبرالیسم در فضای اقتصادی کشورها را عامل و سبب ساز ایجاد بحران‌ها دانست و افزود: واقعیت دنیای کنونی نشان می‌دهد که این سیاست، در ایجاد رونق اقتصادی کشورها با شکست مواجه بوده است و افزایش قدرت خرید مردم، کلید برون رفت از بحران است.
روحانی در مراسم گرامیداشت هفته کارگر:
حمایت از کالای ایرانی از کارگران شروع می‌شود
رئیس‌جمهور در مراسم گرامیداشت هفته کارگر تاکید کرد: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است. باید حمایت بیشتری بشود از کالای ایرانی؟ اول از شما کارگران شروع می‌شود.
مرکز آمار اعلام کرد
تورم فروردین به 8.1 درصد کاهش یافت
مرکز آمار جمهوری اسلامی ایران نرخ تورم فروردین ماه ١٣٩٧ را 8.1 درصد اعلام کرد که نسبت به اسفندماه ٠.١ واحد درصد کمتر شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری و وزارت رفاه
معاون حمایت های اجتماعی شهرداری تهران از انعقاد تفاهم نامه میان شهرداری و وزارت رفاه به منظور حل مسائل اجتماعی شهر تهران و بازگشت آسیب دیدگان اجتماعی به چرخه طبیعی زندگی خبر داد.
کتاب «مبانی نظری و عملیاتی اقتصاد مقاومتی در سازمان تامین اجتماعی » منتشر شد
کتاب «مبانی نظری و عملیاتی اقتصاد مقاومتی در سازمان تامین اجتماعی » به اهتمام معاونت اقتصادی و برنامه ریزی این سازمان، توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.
ربیعی تاکید کرد
افزایش قیمت ارز هیچ منطق اقتصادی ندارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصادی کشور، باید به دنبال راهکارهای مناسب برای شکوفایی اقتصاد، شفافیت امور و حفاظت از اموال مردم بویژه بازنشستگان باشیم، گفت: افزایش قیمت نرخ ارز هیچ منطق اقتصادی ندارد و به سرعت کاهش پیدا می‌کند.
امحای فقرشدید و گسترش اشتغال از برنامه های دولت است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فقرزدایی، محدود کردن فقر و امحای فقرشدید و گسترش اشتغال را از برنامه های مهم دولت دانست و گفت : فعالیت های صندوق کارآفرینی امید نیز همسو با این برنامه هاست .
وزیر کار خبرداد؛
تدابیر تازه برای تسویه حقوق کارگران
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعویق چند ماهه در پرداخت حقوق کارگران برخی واحدها و کارخانجات، از همکاری با وزیر صنعت برای شناسایی این واحدها و پرداخت حقوق‌ معوق آنها خبرداد.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.