مرکز پژوهش‌های مجلس راهبردهای سیاست اقتصادی دولت‌ها را بررسی کرد
کریدور عبور از فقیر به غنی
تجارب جهانی نشان می‌دهد تنها راه تبدیل شدن به یک کشور ثروتمند اتخاذ راهبرد بازارمدار است. بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «چرا فقط برخی کشورها موفق به رشد تولید و فرار از فقر می‌شوند؟» عوامل گوناگون موثر بر رشد اقتصادی کشورها را مورد مطالعه قرار داد. این گزارش نشان می‌دهد که بیش از آنکه فرهنگ و نظام سیاسی در تصویر آینده اقتصاد موثر باشد، راهبرد سیاستی نقش کلیدی‌تری را ایفا می‌کند
سخنگوی ناجا:
میانگین سن اعتیاد زنان ۲۶ سال است
سخنگوی ناجا گفت: میانگین سن اعتیاد در مردان در حال حاضر در کشور ما 24 سال و زنان 26 سال است، اما شروع انحراف به 15سالگی رسیده است.
پذیرش ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در گرمخانه‌ها
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب‌ها در گرمخانه‌های تهران پذیرفته می‌شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ‌های اطراف تهران به سر می‌برند.
دکتر ربیعی:
راه بی بدیل جامعه بازگشت به آموزه های قرآنی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین پایانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه کارگری کشور، گفت: جنبه های مختلفی در برگزاری این مسابقات نهفته است که نقش قرآن در جامعه کار و تلاش یکی از اهم این اهداف محسوب می شود.
دکتر میدری:
پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان راه اندازی می شود
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان خبر داد.
نشست تخصصی «فقر در ایران» برگزار می شود
در اولین روز از هفتۀ پژوهش، نشست تخصصی «فقر در ایران» برگزار می شود.
نشست تخصصی «تدوین سند ملی اشتغال و سرمایه‌گذاری» برگزار می شود
در آستانۀ بزرگداشت هفتۀ پژوهش، نشست تخصصی «تدوین سند ملی اشتغال و سرمایه‌گذاری» برگزار می شود.
سهم ناچیز جوانان از بودجه 97
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با بودجه پیشنهادی، با توجه به طرح‌های ملی و ستاد جوانان، نمی توان کارهای بزرگی انجام داد.
مروری بر بودجه رفاهی دولت برای سال 97
دولت برای سال آینده پیشنهادات بودجه‌ای جدیدی برای ساماندهی حوزه رفاهی ارائه کرده است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به تغییر نام سازمان هدفمندی یارانه‌ها به «صندوق رفاه اجتماعی» و تغییر ماموریت‌های محوله این سازمان ذیل وزارت رفاه و کاهش بودجه یارانه اشاره کرد.
3 سناریوی حذفی برای یارانه نقدی
چند میلیون یارانه بگیر سال آینده حذف می شوند؟
در صورت تحقق حداکثری ارقام پیشنهاد شده از سوی دولت در سال آتی حدود ۳۴ میلیون نفر از فهرست یارانه‌بگیران حذف خواهند شد. اما اگر دولت بخواهد طبق روال چند سال اخیر منابع بودجه‌ای را از سایر مصارف به سمت پرداخت یارانه‌ها منحرف کند در سال آتی حدود ۲۱ میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران حذف خواهند شد. این درحالی است که بر مبنای برخی آمارهای تایید نشده این ارقام محاسبه شده
طلاق صوری برای دریافت مستمری!
مدیر اداره کل تامین اجتماعی شرق تهران گفت: طلاق های صوری برای برقراری مستمری، علاوه بر هزینه های مالی که بر سازمان تامین اجتماعی تحمیل می کند، تاثیر منفی نیز روی جامعه گذاشته است.
خضری مطرح کرد
سیکل معیوب درمان اعتیاد ناشی از نادیده‌گرفتن آینده معتادان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موفقیت 10 درصدی کشور در درمان اعتیاد، از نبود برنامه‌ای منسجم برای برگشت معتادان بهبودیافته به جامعه انتقاد کرد.
محمدرضا بادامچی:
مستمری بازنشستگان کشوری ۲۷ درصد افزایش می یابد
نماینده مردم تهران گفت: متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان در قالب افزایش قابل توجه مستمری‌ها اجرایی می‌شود.
مدیرعامل صندوق فولادکشور:
ردیف پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد در بودجه 97 پیش بینی شد
مدیرعامل صندوق فولاد کشور اعلام کرد: با پیگیری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بودجه سال 1397 ردیف خاصی برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد پیش بینی و در دولت تصویب شد.
مشروح سخنان رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی
نظام تامین اجتماعی در کانون بودجه سال 97
رئیس جمهور امروز صبح به هنگام تقدیم لایحه بودجه 97، با اشاره به مفاد این لایحه، از آغاز اجرای نظام جدید تامین اجتماعی، آغاز رفع فقر مطلق، برداشتن یک گام بزرگ در استاندارد سازی زندگی اقشار ضعیف و ایجاد شرایط جدید برای پرداخت «یارانه نقدی» و همچنین خروج صندوق های بازنشستگی و بانک ها از بنگاهداری خبر داد.
رییس اتاق تعاون ایران
از ظرفیت تعاونی‌ها برای اشتغال استفاده شود
رییس اتاق تعاون ایران معتقد است: برای حل معضل بیکاری در کشور دولت باید از ظرفیت‌های بالقوه و نادیده گرفته شده بخش تعاون استفاده کند.
دقایقی پیش
لایحه بودجه سال ۹۷ تقدیم مجلس شد
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۷ را تقدیم رئیس مجلس شورای اسلامی کرد.
فیروزآبادی خبر داد
رونق اشتغال در استان البرز با فعال شدن کارگروه اشتغال
دکتر فیروزآبادی گفت: با فعال شدن کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید، شاهد رونق اشتغال در استان البرز هستیم.
زمان ثبت نام در جشنواره امتنان از برترین های جامعه کار و تولید
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی زمان ثبت نام در بیست و نهمین جشنواره امتنان از برترین های جامعه کار و تولید را اعلام کرد.
جلوگیری از پیوند خوردن فقر با معلولیت با همکاری دولت، مردم و نهادهای های مدنی
پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولان
رییس جمهور در پیامی به گردهمایی روز جهانی معلولیت گفت: تجربه نشان داده است که شهروندان دارای معلولیت هنرمندان، ورزشکاران، کارآفرینان، صنعتگران و پژوهشگران برجسته ای به جامعه عرضه کرده اند.
وضعیت سازمان تامین‌اجتماعی و تشکیلات تابعه آن را به دلیل گستردگی تشکیلاتی و اثرگذاری بر اقتصاد کشور و اثرپذیری از آن، باید در بستر اقتصاد ملی تحلیل کرد. این مسئله، موجب می‌شود تا بتوان آثار تکانه‌های اقتصادی کشور را بر فعالیت‌های این سازمان تبیین کرد.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.